23.06.2024

Lex Gallery to galeria bardzo nietypowa. Od 13 lat prowadzona „w” i „przez” Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, największą z 19 okręgowych Izb w Polsce.

Siedziba Lex Gallery (Pl. Konstytucji 5) to przestrzeń, w której odbywają się np. bezpłatne porady prawne, działa tam też Klub Radcy Prawnego, prowadzący działalność kulturalno-oświatową dla członków Izby. Dzięki sztuce, ta oficjalna, biurowa przestrzeń zyskuje zupełnie nowe oblicze...

Galeria dedykowana jest przede wszystkim naszym radcom prawnym i aplikantom radcowskim, którzy mogą prezentować tu swoje pozazawodowe pasje, ale nie tylko.

Do tej pory w Lex Gallery odbyło się blisko 30 wystaw. Wśród osób, które pokazywały u nas swoje prace są m.in. Jacek Pałucha, Andriej Shirokov, Małgorzata Szołtysik i Kuba Grydniewski, Alojzy i Jasiek Balcerzakowie, Seweryna Gugała-Stolarska, Jerzy Linder, Anna Carpenter, ale też np. sędzia Zbigniew Szczuka czy mecenas Adam Krause.

Kontakt z wysoką kulturą jest dla wykształconych i ciekawych świata osób, jakimi są radcy prawni sprawą naturalną. Dla tego też w warszawskiej OIRP przykładamy tak wielkie znaczenie do animacji wydarzeń ze świata sztuki – mówi Włodzimierz Chróścik, Dziekan Rady OIRP w Warszawie.

Galeria otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych – można wejść „z ulicy” i obejrzeć prace. Zapraszamy!

Wszelkie pytania i pomysły prosimy kierować na adres mailowy: lexgallery@oirpwarszawa.pl

OSTATNIE WYSTAWY:

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy