24.04.2024

Steampunk w Lex Gallery

opublikowano: 2015-10-23 przez:

W dniu 22 października w Lex Gallery Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie Gerard Madejski otworzył wernisaż artysty, działającego w nurcie Steampunk pod pseudonimem Greg von Seduce.

Steampunk to nurt fantastyki, nazywany w latach 90. XX wieku Victorian Science Fiction. Jego korzenie sięgają XIX wiecznej powieści naukowej, XVIII wiecznego gotyckiego humoru i pulp fiction z początków XX wieku.
Greg von Seduce zaprezentował swoje fascynujące dzieła wywodzące się z mrocznej industrialnej przeszłości, dopracowane w najmniejszych szczegółach – w kwestii doboru środków użytych dla ucieleśnienia idei przyświecającej twórcy, użytych materiałów, światła, a także perfekcyjnego wykonania tych dzieł, co daje efekt niezwykłej ekspresji.
Powstała piękna, bardzo interesująca wystawa, przedstawiająca w pigułce twórczość Grega von Seduce, artysty o wyobraźni śmiało przekraczającej utarte granice, wielostronnego (tworzy rzeźby, instalacje artystyczne, biżuterię, fotografię artystyczną). Twórca na wskroś nowoczesny w swoich dziełach łączy inspiracje różnych epok, ceni i stosuje dawne metody i techniki pracy z przetwarzanym materiałem osiągając efekt perfekcji.
Znakomite słowo wstępne wygłoszone przez Krzysztofa Janicza, entuzjastę i znawcę tego kierunku w sztuce przybliżyło obecnym niełatwą materię przedmiotu, co pozwoliło im podążać za artystą i głęboko przeżyć estetycznie, emocjonalnie i intelektualnie to niezwykłe spotkanie ze sztuką nowoczesną. Obecni żywo i bardzo pozytywnie reagowali na zaprezentowane dzieła, dzielili się swoimi wrażeniami z artystą, zaintrygowani zadawali mu wiele pytań. Szczególną uwagę przyciągały dzieła My Sweet Spider, Dragonfly, Symbolika ziemi i Cerber.

Hanna Szynkiewicz-Wanat

Galeria zdjęć z wernisażu do obejrzenia TUTAJ.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy