22.06.2024

„Ranne ptaki” – wernisaż malarstwa

opublikowano: 2016-10-17 przez:

Wernisaż Iwony Ostrowskiej, który odbył się 13 października br. w Lex Gallery, zgromadził wielu gości nie tylko z Klubu Radcy Prawnego, ale też ze środowiska warszawskich artystów-plastyków.

Wernisaż otworzyli Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie, Ireneusz Dobrowolski oraz mec. Elżbieta Kozikowska z Klubu Rady Prawnego, którzy opowiedzieli o Lex Gallery oraz przedstawili gościom Iwonę Ostrowską, autorkę cyklu obrazów pt. „Ranne ptaki”. O twórczości artystki opowiedzieli też kurator wystawy Iwona Kiwerska oraz członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków – Mirosław Miroński.
Iwona Ostrowska uzyskała dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Bierze udział w festiwalach sztuki – Włochy, Turcja, Belgia, Niemcy, Grecja, Tunezja. Jest uczestnikiem plenerów międzynarodowych i sympozjów twórczych. Sztuka, którą tworzy, rozpięta jest między malarstwem olejnym, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Współtworzy internetową GalerięOK. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Grupy Twórczej PositiveART, Młodzi Sztuką.
Wystawę „Ranne ptaki” można oglądać w Lex Gallery na Pl. Konstytucji 5 do końca października. Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy