04.12.2022

Prof. Krajewski o projekcie ustawy ws. innowacyjności: przedsiębiorstwa zyskają niewiele

Udostępniamy nagranie wideo:
http://serwiswideo.pap.pl/wideo/Eksperci-o-projekcie-ustawy-ws-innowacyjnosci-przedsiebiorcy-zyskaja-niewiele.mp4
"Polski system nie zachęca do innowacji. Można próbować łatać dziury małymi uzupełnieniami, małymi posunięciami - i to proponuje prezydent. Ale w ten sposób - okazało się - w Polsce nic się nie załatwi" - ocenia prof. Krajewski.
Czy innowacyjność się opłaca? To zależy, jak jest dalej wykorzystana. "Jeśli przejdzie w fazę realizacji, to opłaca się bardzo" - ocenia prezes Technoparku Bogdan Wasilewski. W rozmowie z PAP postuluje uproszczenie legislacji i przywilejami podatkowymi dla firm inwestujących w innowacyjność.
Celem prezydenckiego projektu ma być wsparcie innowacyjności polskiej gospodarki, zarówno od strony sektora nauki, jak i przedsiębiorczości. Zakłada on np. premiowanie w systemie podatkowym firm inwestujących w innowacyjność. Projekt przewiduje m.in. korzystniejsze warunki podatkowe dla małych firm (zakłada m.in. rozróżnienie pomiędzy firmami dużymi i małymi dotyczące odpisu podatkowego, który ma wynieść odpowiednio 120 i 150 proc.).
W poniedziałek Bronisław Komorowski powiedział, że Polska w ciągu 10 lat chce być w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek Unii Europejskiej. (PAP)
laz/ bk/
Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:
użytkownik: wideo01
hasło: OZsV2TzG%!if
Pliki wideo można przejrzeć i pobrać (w formacie mp4) korzystając z adresu: http://www.pap.pl/wideo

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy