25.04.2024

Z kulturą pod rękę – 07.12.2015 r.

opublikowano: 2015-12-07 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na spektakle – „Biedna ja, suka i jej nowy koleś”, „Wzrusz moje serce”, „Bent”.

 Spektakle obędą się:
12 grudnia 2015 r. – „Biedna ja, suka i jej nowy koleś”, godz. 19.00
18 grudnia 2015 r. – „Wzrusz moje serce”, godz. 19.00
18 grudnia 2015 r. – „Bent”, godz. 19.00

M. Walczak, „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”

Czym różni się nowoczesna miłość od miłości? Datą przydatności do spożycia. Suka spotyka Biednego Ja na basenie, zamieszkują razem. To wielkie uczucie, ale pojawia się Jej Nowy Koleś. Wszyscy uciekają przed samotnością, jednak w związkach skupiają się tylko na sobie.

Michał Walczak – serwując widzom nieustanne zwroty akcji, miks dramatu, komedii obyczajowej i teatru absurdu – przygląda się znaczeniu słów „miłość” i „przyjaźń”. Reżyser Piotr Jędrzejas świadomie posługuje się kiczem i bawi konwencjami teatralnymi.

Szczegóły na stronie teatru
 H. Levin, „Wzrusz moje serce”
Ona – kłamliwa i bezwstydna. On – naiwny i namolny. I jeszcze bezradny przyjaciel. W rolach epizodycznych: francuski pedikiurzysta, hiszpański akompaniator, jugosłowiański marynarz i wielu innych interesujących mężczyzn. Oto romans, który potrafi wypełnić życie.
Dobrze zakorzeniony w Polsce Hanoch Levin – poeta, kabareciarz, reżyser, skandalista – pozostawił 63 sztuki sceniczne, z których „Wzrusz moje serce” to jedna z ostatnich. Zawiera się w tej sztuce cała wiedza izraelskiego mistrza o sprawach damsko-męskich, cała czułość, cała zgryźliwość. I melancholia.

Szczegóły na stronie teatru

M. Sherman, „Bent”
Berlin lat trzydziestych. Dancingi, kabarety i kluby dla gejów mają się świetnie. Do władzy dochodzą faszyści, ale nikt jeszcze nie wie, co to oznacza.  Nie interesuje to głównego bohatera sztuki Martina Shermana. Max żyje z dnia na dzień w wynajmowanych mieszkaniach, między pijaństwem, przygodnym sexem a kombinowaniem pieniędzy. Wydarzenia pewnej nocy wywrócą jego świat do góry nogami.
Sztuka mówi o prześladowaniu homoseksualistów w faszystowskich Niemczech. To  nieznany wciąż temat, przysłonięty innymi historiami. Dyskryminacja różowych trójkątów była przez lata tematem tabu, a wielu gejów po wojnie trafiło do więzienia. „Bent” to opowieść o człowieku, który boi się kochać - mówi reżyserka Natalie Ringler.

Szczegóły na stronie teatru


Repertuar
 
Trzy osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Biedna ja, suka i jej nowy koleś”, „Wzrusz moje serce”, „Bent”, a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.

 
Decyduje kolejność zgłoszeń!
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy