07.04.2020

Nieoficjalnie: CBA zatrzymało prezesa PZPS

opublikowano: 2014-11-14 przez: Mika Ewelina

CBA zatrzymało prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego - wynika z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł związanych ze sprawą. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński nie potwierdził ani nie zaprzeczył tej informacji.

Dobrzyński powiedział PAP w piątek, że prowadzona jest operacja CBA. "Od czwartku nasi agenci pracują nad tą sprawą i do zakończenia tych czynności nie informujemy o szczegółach - o miejscach, w których jesteśmy, i osobach, wobec których prowadzimy czynności" - dodał.

Rzecznik prasowy związku Janusz Uznański poinformował PAP, że pracownicy CBA siedzibę PZPS opuścili po północy, a w piątek rano nie przyjechali.

"W trakcie prac CBA byli obecni pracownicy związku, ale nie było przy tym prezesa Przedpełskiego. Nie mam z nim kontaktu od czwartku. Nie możemy także powiedzieć nic więcej ponad to, o czym informuje CBA" - powiedział Uznański.

Prezes Przedpełski oraz inni działacze związku od czwartku nie odbierają telefonów. Na stronie federacji pojawił się jedynie komunikat, w którym potwierdzono wejście CBA do związku.

"Funkcjonariusze poprosili o przedstawienie wybranych dokumentów związanych z organizacją FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Związek w pełni współpracuje z kontrolującymi udostępniając wszystkie żądane dokumenty" - czytamy w komunikacie.

Według mediów chodzi o nieprawidłowości przy umowach na zatrudnianie firm ochroniarskich. Pojawił się także wątek o nieprawidłowej promocji miast gospodarzy turnieju.

CBA nie po raz pierwszy zainteresowało się siatkarską federacją. W 2012 roku pracownicy weszli do związku na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mieli oni za zadanie sprawdzić działania promocyjne przed mistrzostwami świata i zabezpieczono dokumentację finansową. Dochodzenie po kilku miesiącach umorzono. (PAP)

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy