20.04.2024

Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” cieszył się dużym zainteresowaniem radców prawnych i aplikantów radcowskich

opublikowano: 2018-05-15 przez: Mika Ewelina

W czwartek, w warszawskim Kinie Iluzjon odbył się pokaz dla radców prawnych i aplikantów radcowskich stołecznego samorządu filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Uczestników pokazu przywitał Dziekan Rady OIRP w Warszawie Włodzimierz Chróścik. Zgromadzeni mogli też zobaczyć film, który zajął I miejsce w tegorocznym konkursie „Law in action − czyli prawo na co dzień”, którego organizatorem była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, autorstwa Emilii Kołodziejczyk.

Czwartkowy pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo wspólne seanse kinowe, które są elementem spotkań integracyjnych członków Izby warszawskiej, stały się tradycją. W ubiegłych latach zaprosiliśmy Państwa m.in. na pokazy filmów „Teoria wszystkiego” Terry’ego Gilliama oraz „Sędzia” Davida Dobkina.

Przypomnijmy, że film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”  to obraz z roku 2017 w reżyserii Martina McDonagha. Podczas 75. ceremonii wręczenia Złotych Globów film zdobył cztery nagrody. Zwyciężył także w pięciu kategoriach nagrody BAFTA i otrzymał siedem nominacji do nagrody Oscara: dla najlepszego filmu, najlepszego scenariusza oryginalnego, najlepszej aktorki pierwszoplanowej, najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej muzyki, najlepszego montażu. Oscara otrzymali: Frances McDormand za najlepszą aktorkę pierwszoplanową oraz Sam Rockwell za najlepszego aktora drugoplanowego.

Po projekcji uczestnicy pokazu rozmawiali o wrażeniach, które wywołał u nich oglądany obraz, spędzając wieczór w miłym towarzystwie.

 

 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy