16.05.2021

CBA zatrzymało urzędnika łódzkiego magistratu

opublikowano: 2014-12-11 przez: Mika Ewelina

CBA zatrzymało w środę urzędnika łódzkiego magistratu - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy CBA Jacek Dobrzyński.. Prokuratura potwierdziła, że zatrzymany urzędnik to Tomasz P. - szef gabinetu prezydent Łodzi. Dotąd nie usłyszał zarzutów, ani nie został przesłuchany.

"W środę rano w Urzędzie Miasta w Łodzi zatrzymaliśmy urzędnika. Wykonaliśmy czynności w urzędzie i w jego mieszkaniu" - powiedział PAP Dobrzyński. Jak zaznaczył były to działania własne CBA.

Rzecznik poinformował o tym wcześniej na Twitterze CBA. "Potwierdzam, że agenci CBA zatrzymali wczoraj łódzkiego urzędnika. Sprawa dotyczy podejrzenia korupcji" - napisał Dobrzyński. Później dodał, że materiały dotyczące zatrzymania łódzkiego urzędnika zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania potwierdził w czwartek PAP, że zatrzymany urzędnik to Tomasz P.

P. jest dyrektorem gabinetu prezydent Łodzi oraz radnym wojewódzkim.

Kopania przyznał, że łódzka prokuratura otrzymała w czwartek materiały w tej sprawie od CBA. "Po analizie tych materiałów prokuratorzy zdecydują, czy zostaną w tej sprawie przedstawione zarzuty" - powiedział Kopania. Dodał, że zatrzymany urzędnik pozostaje do dyspozycji prokuratury, ale jeszcze nie został do niej przewieziony.

Rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski poinformował w czwartek, że dyrektor Tomasz P. jest odsunięty od pełnienia obowiązków.

Odnosząc się do doniesień medialnych o jego zatrzymaniu, napisał w komunikacie, że "Urząd Miasta Łodzi nie ma żadnej wiedzy na ten temat". "Czekamy na oficjalne stanowisko CBA i prokuratury w tej sprawie i jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy" - dodał Masłowski. (PAP)

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy