04.10.2022

"Życie jak kameleon" - wystawa Małgorzaty Światła-Bortnik

opublikowano: 2015-02-27 przez:

Dziekan Okregowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Włodzimierz Chróścik zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Światła-Bortnik "Życie jak kameleon". Wernisaż odbędzie się w Lex Gallery w dniu 5 marca 2015 r. o godz. 18.30.

Na wystawie ,,Życie jak kameleon’’ Małgorzata Światła-Bortnik zaprezentuje obrazy z ostatnich dwóch lat. Najnowsza seria nosi tytuł ,,Obrazy z kluczem’’.

Klucz symbolizuje bardzo wiele pojęć takich jak: władza, powaga, życie, wierność, opieka, wyzwolenie, wtajemniczenie, wiedza tajemna, dyskrecja, rozwaga i ostrożność.

W sennej rzeczywistości złote klucze są symbolem Janusa – rzymskiego boga drzwi, opiekuna bram, przejść i mostów. W Japonii złoty klucz uchodzi za symbol szczęścia, ponieważ otwiera ukryte skarby naszej podświadomości. Klucz podwójny – złoty i srebrny dany apostołowi Piotrowi jest symbolem rozwiązywania i wiązania spraw ziemskich i boskich.

W nowoczesnej codzienności rola klucza, jako przedmiotu, została zepchnięta i wyparta przez szyfry, przyciski, piloty…

Gdzie są sekretne szafy naszych babć zamykane na ten jeden, jedyny klucz, który bronił niczym pies dostępu do największych tajemnic? Zastąpił go system przesuwny, nowoczesny, modny i niestety dostępny dla wszystkich.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy