20.04.2024

Zmiana organizacji ruchu przy sądzie na Terespolskiej

opublikowano: 2014-11-05 przez: Mika Ewelina

W ślad z informacją od jednego z członków naszego samorządu sygnalizujemy, że w okolicach Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi (Północ i Południe) na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i ul. Terespolskiej nastąpiła zmiana organizacji ruchu. 

Obecnie obowiązuje zakaz skrętu w lewo z ul. Grochowskiej w ul. Terespolską.

Przed skrzyżowaniem nie ma znaku zakazu skrętu w lewo, na samym skrzyżowaniu stoi nakaz jazdy na wprost. Zostały też zakryte dotychczasowe znaki poziome, pozwalające na skręt w lewo i namalowane znaki poziome wskazujące na obowiązek jazdy prosto. Z uwagi na fakt, że większość z nas do sądów jeździ "na pamięć" - co nie jest skąd inąd słuszną praktyką - zdarza się, że nieumyślnie łamiemy przepisy ruchu drogowego.

Zwracamy zatem uwagę na Państwa czujność, nie tylko z uwagi na powinność stosowania się do przepisów ruchu drogowego, ale też, by nie narażać się na mandat, tym bardziej, że policja drogowa od kilku dni karze surowo kolejnych kierowców (w tym spieszących do sądu radców prawnych) naruszających nakaz jazdy prosto i skręcających z Grochowskiej w Terespolską.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy