27.05.2024

Żeglarskie zmagania członków Izby warszawskiej

opublikowano: 2016-09-05 przez:

Tegoroczna edycja Regat była wyjątkowa. Zmiana akwenu wodnego, jak i miejsca organizacji Regat spowodowały, że tegoroczna edycja zawodów przyniosła wiele wrażeń i była wyjątkowa zarówno dla członków Izby warszawskiej, jak i ich gości.

XIV Regaty o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie odbyły się w dniach 2–4 września 2016 r. w Ogonkach koło Węgorzewa. Pogoda dla pływających nie zawsze była łaskawa. Nie obyło się też bez drobnych kontuzji, ale trzeba przyznać, że poziom emocji podczas zawodów oraz imprez rekompensował wszelkie niedogodności.
Zawody, w których wystartowało 17 załóg, rozpoczęły się w sobotnie przedpołudnie odprawą sterników, podczas której rozlosowano jachty (Twister 800) i wręczono pakiety startowe. Każda z załóg przystąpiła do czterech pełnych wyścigów (w tym jednego długodystansowego), co – zgodnie z regulaminem Regat – było już wystarczające do ogłoszenia zwycięzcy, w razie gdyby pogoda w niedzielę nie dopisała. Podczas zawodów żeglarzy dopingował Dziekan Rady OIRP w Warszawie, Włodzimierz Chróścik.
Po regenerującym obiedzie i odpoczynku w strefie chillout, którą zapewnił sponsor Regat odbył się Hyundai Cup, w którym zawodnicy rywalizowali w próbach zręcznościowych za kierownicą samochodu Hyundai. Wśród konkurencji znalazło się m.in. przepychanie balonów autami. Wieczorem uczestnicy rozpoczęli przygotowania do Balu Kapitańskiego, którego tematem przewodnim były „dziecięce marzenia – kim chciałeś zostać gdy dorośniesz?”. Trzeba przyznać, że większość osób podeszła do tematu niezwykle poważnie i wieczorem sala wypełniła się lekarzami, policjantami, a nawet rzymskimi legionistami. Nie zbrakło też kilku skazańców, Lorda Vadera czy… Freda Flinstona.
Niestety zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w niedzielę pogoda zmieniła się diametralnie i z uwagi na obfity deszcz i brak wiatru tego dnia zawody zostały odwołane. O zwycięstwie zadecydowały więc wyniki z poprzedniego dnia. Pierwsze miejsce w tegorocznych regatach zajęła załoga mec. Andrzeja Rachela pływająca na łódce „Anula”, drugie miejsce zajął mec. Michał Matz pływający na łódce „Mazurek”, a na ostatnim miejscu podium uplasowała się załoga mec. Igora Bąkowskiego – łódka „Bibek”.
Klasyfikacja tegorocznych Regat przedstawia się następująco:
Andrzej Rajchel
Michał Matz
Igor Bąkowski
Marcin Sitek
Maciej Ługowski
Robert Kamionowski
Piotr Studziński
Adam Ożarowski
Paweł Zbyszyński
Paweł Grądzki
Marcin Salata
Mikołaj Pedrycz
Mikołaj Otmianowski
Jacek Babczyński
Rafał Borkowski
Konrad Borowicz
Cezary Gawlas
W zawodach Hyundai Cup pierwsze miejsce zajęła załoga mec. Marcina Sitka, a mecenasowi Robertowi Kamionowskiemu i jego załodze wręczono Błękitną Wstęgę Jeziora Święcajty za wygranie jednego długodystansowego wyścigu.
Galeria zdjęć z Regat już wkrótce zostanie opublikowana na naszej stronie.
pasek

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy