06.06.2023

Zacięta walka o Puchar Dziekana

opublikowano: 2015-06-23 przez:

W weekend, w dniach 20–21 czerwca, na kortach „Warszawianki” odbył się XVI Turniej Tenisowy o Puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W trakcie dwudniowych zmagań, w których wzięli udział przedstawiciele zawodów prawniczych z całej Polski, w systemie grupowym i pucharowym (w zależności od kategorii) rozegrano kilkadziesiąt spotkań. Spośród blisko 40 zawodników wyłoniono grono zmęczonych, lecz dumnych zwycięzców godnych otrzymania Pucharu Dziekana. Od lat niezmiennie cieszy wysoki poziom rozgrywek i dobra postawa warszawskich radców, którzy zajęli czołowe lokaty.Największymi rywalami warszawskich zawodników okazała się czteroosobowa grupa z Katowic. To właśnie z Górnego Śląska pochodzi r.pr. Piotr Zarzecki, zdobywca największej ilości trofeów, który w finałowym pojedynku kategorii „Mężczyźni 36–49 lat”, pokonał w super tiebreaku reprezentanta warszawskiej Izby, wielokrotnego triumfatora naszego turnieju,  Rafała Ciecierę. Przebieg i taktykę obraną przez zawodników komentowano jeszcze na długo po zakończeniu spotkania.Mecz, który od początku stał na bardzo dobrym poziomie, zawierał w sobie wszystkie potrzebne do stworzenia niezapomnianego widowiska elementy – zacięte wymiany, okraszone technicznymi zagraniami i walkę do samego końca. Wielkim hartem ducha, godnym największych sportowców, wykazał się, niesiony dopingiem kolegów z warszawskiej Izby, mecenas Cieciera, który po przegraniu pierwszego seta, w drugim secie „wyszedł” ze stanu 1:5 i doprowadził do super tieabreaka, czyli swoistej tenisowej „dogrywki”. Do zwycięstwa przedstawiciela OIRP Warszawa zabrakło naprawdę niewiele. Zaangażowanie walczących o Puchar Dziekana należycie docenili kibice  – „Gloria Victis” zdawali się mówić, oklaskując tenisistów.


Tuż po 20.00 odbyła się ceremonia rozdania nagród, w której – z rąk Dziekana Rady Izby warszawskiej, Włodzimierza Chróścika – zwycięzcy odebrali puchary oraz serdeczne gratulacje. Dzięki tegorocznemu wysokiemu zaangażowaniu sponsorów – z rąk Dyrektora Turnieju Tomasza Nawrota – najlepsi gracze odebrali także rekordowo dużą pulę nagród o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.Najlepsi w swoich kategoriach:
Mężczyźni Open:
Miejsce I – Paweł Tyniec
Miejsce II – Piotr Staszewski
Miejsce III – Maciej Tracz, Piotr Kujawa
(wszyscy OIRP Warszawa)

Mężczyźni 36–49 lat:
Miejsce I – Piotr Zarzecki (OIRP Katowice)
Miejsce II – Rafał Cieciera (OIRP Warszawa)
Miejsce III – Dominik Latos (ORA Warszawa), Roman Różański
 
Mężczyźni 50+:
Miejsce I – Piotr Ligus (OIRP Katowice)
Miejsce II – Sławomir Leśniewski (OIRP Warszawa)
Miejsce III – Rafał Dadok, Andrzej Murek (ORA Siedlce)
 
Kobiety:
Miejsce I – Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa)
Miejsce II – Katarzyna Gajda (ORA Warszawa)
Miejsce III – Joanna Olszówka-Zarzecka (OIRP Katowice)
 
Gra podwójna mężczyzn:
Miejsce I – Rafał Cieciera, Paweł Tyniec (OIRP Warszawa)
Miejsce II – Piotr Zarzecki, Maciej Czajkowski (OIRP Katowice)
 
Gra podwójna mieszana:
Miejsce I – Joanna Olszówka-Zarzecka, Piotr Zarzecki (OIRP Katowice)
Miejsce II – Joanna Neumann de Spallart, Maciej Czajkowski
(OIRP Warszawa i OIRP Katowice)

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego spotkania: XVI Turniej Tenisowy o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie.

Tenis

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy