25.04.2024

Z kulturą pod rękę – 31.10.2016 r.

opublikowano: 2016-10-31 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na dowolny premierowy pokaz filmu „Służąca” w dniach 4-6 listopada 2016 r. w Kinie Muranów.

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka”.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą.  „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.

 

 
Szczegóły na stronie kina
Repertuar

Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają dwa podwójne zaproszenia na dowolny premierowy pokaz filmu „Służąca” w dniach 4-6 listopada 2016 r. w Kinie Muranów.
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Thriller”,
a w mailu podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy