29.02.2024

Z kulturą pod rękę – 26.10.2015 r.

opublikowano: 2015-10-26 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na spektakle – „Biedny ja, suka i jej nowy koleś” i „Romantycy”.

Spektakle obędą się:
29 października 2015 r. – „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”, godz. 19.00
30 października 2015 r. – „Romantycy”, godz. 19.30
31 października 2015 r. – „Romantycy”, godz. 19.30

Hanoch Levin, „Romantycy”

A gdyby jednak starości wyjść naprzeciw? W kapciach, ze zgagą w gardle i czopkiem w tyłku. I nawet mimo obrzęku cewki moczowej poczuć się nie jak próchno tylko jak młody żigolak? Oto miłosny trójkąt – Pogorelka, Chajczik i Bonbonel. Wszystkim stuknęła siedemdziesiątka, a oni licytują się na wspomnienia, odmawiają kadisz i raczą się marmoladą. Żal na nich patrzeć, ale nie śmiać się z nich też nie sposób.
„Romantycy” Hanocha Levina to komedia o starości, o oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. – Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach. Zwracają się do widza, odwołując się do jego wyobrażeń i pamięci. Mówią po prostu o tym, co się dzieje w ich wnętrzu – podkreśla tłumaczka Agnieszka Olek.

Szczegóły na stronie teatru


M. Walczak, „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”

Czym różni się nowoczesna miłość od miłości? Datą przydatności do spożycia. Suka spotyka Biednego Ja na basenie, zamieszkują razem. To wielkie uczucie, ale pojawia się Jej Nowy Koleś. Wszyscy uciekają przed samotnością, jednak w związkach skupiają się tylko na sobie.

Michał Walczak – serwując widzom nieustanne zwroty akcji, miks dramatu, komedii obyczajowej i teatru absurdu – przygląda się znaczeniu słów „miłość” i „przyjaźń”. Reżyser Piotr Jędrzejas świadomie posługuje się kiczem i bawi konwencjami teatralnymi.

Szczegóły na stronie teatru
Repertuar
 
Trzy osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. H. Mikołajewskiej, PKiN, pl. Defilad 1, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Biedny ja, suka i jej nowy koleś”, „Romantycy”,  a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy