21.04.2024

Z kulturą pod rękę – 26.01.2015 r.

opublikowano: 2015-01-26 przez: Mika Ewelina

Dzisiaj zapraszamy Państwa na spektakl pt. „Wieczór w Teatrze Wielkim”. Na scenie – wybitna aktorka, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba – Anna Seniuk.

Annę Seniuk zobaczymy w spektaklu na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce.

Wieczór składa się z dwóch części: spektaklu i spotkania z Aktorką, która opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych.

Stanisław Baliński (1898-1984), twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć za teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem – także ból porażki.

„Wieczór w Teatrze Wielkim” to doskonały tekst napisany błyskotliwie z dużym poczuciem humoru. To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. „Mówię ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną
przyjemnością”– Anna Seniuk.


2 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze,
otrzymają podwójne zaproszenie Teatru Mazowieckiego na spektakl „Wieczór w Teatrze Wielkim”
(na 31 stycznia o godz. 20.00)

Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: ANNA SENIUK”
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.

Decyduje kolejność zgłoszeń!
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy