17.08.2022

Z kulturą pod rękę – 25.05.2015 r.

opublikowano: 2015-05-25 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie z „Kulturą pod rękę” mamy dla Państwa do rozlosowania aż 6 podwójnych zaproszeń do kina lub teatru.

Kino

Zapraszamy Państwa na pokaz przedpremierowy filmu „Magical Girl”, który odbędzie się w środę 27 maja o godz. 20.30 w kinie Muranów – do rozlosowania 4 podwójne zaproszenia.

Zwycięzca stworzonego przez Gutek Film projektu SCOPE50.
Film, który dla polskich widzów wybrali widzowie.

„Magical Girl” to skonstruowana jak łamigłówka współczesna opowieść. Jej bohaterowie – Luis, Barbara i Damian – wplątują się w niebezpieczną grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje będą do końca walczyć z rozumem. Hipnotyczna historia o kobietach, o których nie można zapomnieć i mężczyznach gotowych zrobić dla nich wszystko.

Pedro Almodowar uznał tę produkcję nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku. „Magical Girl” został też doceniony na festiwalu filmowym w San Sebastian, gdzie otrzymał nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię, a odtwórczyni głównej roli Barbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki.

 
Do czego jesteś zdolny, by uszczęśliwić najbliższą osobę?
Zobacz film, który zachwycił Pedro Almodovara
Magical Girl
Intensywna, mroczna opowieść
o  miłości, pożądaniu i ciemnej stronie człowieka.
Magical Girl
Film łamigłówka, który wciągnie Cię do gry
Film, który dla Ciebie wybrali sami widzowie

 
Szczegóły na stronie kina


Repertuar

 
4 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila słowo „Łamigłówka” otrzymają podwójne zaproszenie na pokaz filmu, w Kinie Muranów 27 maja o godz. 20.30.
 


Teatr

Zapraszamy Państwa na spektakl „Taniec albatrosa” Géralda Sibleyras, który odbędzie się 29 i 31 maja o godz. 19.00 w Teatrze Współczesnym – do rozlosowania 2 podwójne zaproszenia.

Gérald Sibleyras – niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu.  Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to – jak to bywa u tego autora – jakoś dziwnie znajomi.


Recenzje:
[…] Nie ma w tym przedstawieniu sztuczek, pozornie efektownych chwytów czy tzw. „fajerwerków inwencji”, co rozbłyskują, by za chwilę zapaść w niepamięć. Jest – jak zwykle na Mokotowskiej – muzyczna niemal precyzja dialogu i bezlitosna dyscyplina aktorska.
[…] „Firma” (to dla młodszych internautów-teatromanów – tak w teatralnym żargonie nazywany jest Teatr Współczesny) jest jednym niewielu już teatrów, w których dba się o ginącą sztukę scenicznego dialogu, wzajemnego zesłuchania i wynikających z niego reakcji na sceniczne działanie partnera. W Tańcu albatrosa czwórka aktorów, bez scenograficznych czy kostiumowych podpórek może charakteryzować granych przez siebie ludzi wyłącznie tym, jak ze sobą rozmawiają.
[…] Nic tu nie jest na poważnie, choć na powagę się sili. Starzy bredzą jak egzaltowani nastolatkowie, zaś młode pokolenie gaworzy jak niemowlęta.
[…]Świat zmienił się w jakiś upiorny kojec z dziećmi, co zapomniały dorosnąć. Nie ma francuski autor litości dla naszej kultury. Hipoteza to ryzykowna, ale przypuszczam, że gdyby Neil Postman, autor książki Zabawić się na śmierć, zamiast analizować współczesną kulturę zajmował się pisaniem komedii – byłby groźnym konkurentem Sibleyrasa. […] Smutne to przedstawienie, choć jest przecież wybornie zagraną komedią. Jednym z celniejszych i boleśniejszych spostrzeżeń Rochefoucaulda jest to: nasza nędza nie w tym, że się starzejemy. Ona polega na tym, że wciąż pozostajemy młodzi. I jeszcze jedno, pozostające z poprzednim w niepokojącym związku: jesteśmy tak przyzwyczajeni grać komedię wobec drugich, iż w końcu gramy komedię wobec samych siebie.[…]

Tomasz Mościcki, „Ryk wyleniałego albatrosa” www.teatralny.pl 24.XI.2014

Szczegóły na stronie teatru


Repertuar


2 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila słowo „Albatros” otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl „Taniec albatrosa” Géralda Sibleyras, w Teatrze Współczesnym 29 lub 31 maja o godz. 19.00. 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl
 
Regulamin konkursu
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!. 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy