18.06.2024

Z kulturą pod rękę – 24.04.2017 r.

opublikowano: 2017-04-24 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokaz film „Klient” – 26 kwietnia 2017 r., godz. 19.30 w Kinie Muranów.

„Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

W swoim najnowszym filmie chcę zrozumieć, jak zewnętrzne okoliczności mogą doprowadzić do przemiany łagodnego człowieka w kogoś nieustępliwego, gwałtownego i brutalnego. Asghar Farhadi.


Szczegóły na stronie kina
Repertuar
 Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają podwójne zaproszenie na pokaz film „Klient” – 26 kwietnia 2017 r., godz. 19.30 w Kinie Muranów.
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Teheran”,
a w mailu podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy