21.04.2024

Z kulturą pod rękę – 23.11.2015 r.

opublikowano: 2015-11-23 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na spektakle – „Moja pierwsza śmierć w Wenecji” i „Bent”.

Spektakle obędą się:
24 listopada 2015 r. – „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, godz. 19.30
29 listopada 2015 r. – „Bent”, godz. 17.00

Justyna Bargielska, Moja pierwsza śmierć w Wenecji
Premiera 20 listopada 2015 r.
Magiczne miasto, brama pomiędzy Zachodem a Wschodem, to w dramacie - inspirowanym  twórczością Josifa Brodskiego, Ezry Pounda, Tomasza Manna, pismami Fryderyka Nietzschego oraz  muzyką Gustava Mahlera  - miejsce przejścia między życiem a śmiercią. Wypalony wewnętrznie  Artysta u schyłku życia przybywa tam wiedziony niejasnym impulsem. Miasto ofiarowuje mu wielką namiętność, dając równocześnie wyjątkową scenerię odejścia.
„Moja pierwsza śmierć w Wenecji” debiut dramaturgiczny poetki Justyny Bargielskiej, laureatki Gdyńskiej Nagrody Literackiej to rodzaj retrospekcji i rachunku sumienia starzejącego się Artysty. Spektakl jest debiutem reżyserskim uznanego krytyka muzycznego Tomasza Cyza.
 
Szczegóły na stronie teatru
Martin Sherman, Bent
Berlin lat trzydziestych. Dancingi, kabarety i kluby dla gejów mają się świetnie. Do władzy dochodzą faszyści, ale nikt jeszcze nie wie, co to oznacza.  Nie interesuje to głównego bohatera sztuki Martina Shermana. Max żyje z dnia na dzień w wynajmowanych mieszkaniach, między pijaństwem, przygodnym sexem a kombinowaniem pieniędzy. Wydarzenia pewnej nocy wywrócą jego świat do góry nogami.
Sztuka mówi o prześladowaniu homoseksualistów w faszystowskich Niemczech. To  nieznany wciąż temat, przysłonięty innymi historiami. Dyskryminacja różowych trójkątów była przez lata tematem tabu, a wielu gejów po wojnie trafiło do więzienia. „Bent” to opowieść o człowieku, który boi się kochać - mówi reżyserka Natalie Ringler.

Szczegóły na stronie teatru

Repertuar
 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. H. Mikołajewskiej, PKiN, pl. Defilad 1, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, „Bent”,  a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy