17.08.2022

Z kulturą pod rękę – 20.04.2015 r.

opublikowano: 2015-04-20 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie z „Kulturą pod rękę” mamy dla Państwa do rozlosowania aż 5 podwójnych zaproszeń.

Zapraszamy Państwa na pokaz filmu „Wędrówka na Zachód”, który odbędzie się w piątek 24 kwietnia o godz. 18.30 w kinie Muranów – do rozlosowania 3 podwójne zaproszenia.

Dla miłośników teatru przygotowaliśmy 2 podwójne zaproszenia na spektakl „Miłość”, który odbędzie się 29 kwietnia na godz. 20.00 w Teatrze Mazowieckim w Warszawie.

WĘDRÓWKA NA ZACHÓD
Reżyseria i scenariusz: Tsai Ming Liang
„Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

Głosy prasy
Pięknie sfilmowany, wyjątkowy filmowy klejnot – Variety
Każdy, nawet najpiękniejszy obraz, ma tu głębsze znaczenie – Slant Magazine
Tsai Ming-liang ciągle zaskakuje. „Wędrówka na Zachód” to esencja jego stylu i wielka przyjemność – Screen Daily
Niezwykła filmowa medytacja i modlitwa, a także hołd złożony aktorom – ListFilm

Pokaz będzie połączony z krótkimi warsztatami mindfulness, które poprowadzi Sylwia Starczewska z firmy Zmiennicy.

Szczegóły na stronie kina

Repertuar

3 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila słowo „Wędrówka” otrzymają podwójne zaproszenie na pokaz filmu, w Kinie Muranów 24 kwietnia o godz. 18.30.
 

 
MIŁOŚĆ – premiera warszawska
Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła
Zapraszamy na literacko-muzyczne przedstawienie, które składa się z wierszy Ks. Jana Twardowskiego. Jest to historia „everymana”, który poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i podstawowe wartości. Jesteśmy na stacji kolejowej „Miłość”, na której nie zatrzymują się pociągi. Wędrowiec jednak czeka na „coś”, co pozwoli mu odnaleźć samego siebie. Wiersze Ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

Szczegóły na stronie teatru

Repertuar


2 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila słowo „Miłość” otrzymają podwójne zaproszenie na warszawską premierę spektaklu, w Teatrze Mazowieckim w Warszawie 29 kwietnia o godz. 20.00.
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Wędrówka” lub Miłość
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl
 
Regulamin konkursu
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy