26.10.2021

Z kulturą pod rękę – 19.10.2015 r.

opublikowano: 2015-10-19 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu „Moja matka” 29 października br., godz. 20.30 w kinie Muranów.

Najnowszy komediodramat Nanni Morettiego, twórcy „Habemus Papam” oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes filmu „Pokój syna”. Pokazana w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes współczesna opowieść o dojrzałej kobiecie, która pod wpływem życiowych zawirowań odkrywa, co jest dla niej najważniejsze.

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?
Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia.
Szczegóły na stronie kina

Repertuar4 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają podwójne zaproszenie na seans „Moja matka” 29 października br., godz. 20.30 w kinie Muranów.
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: – „Rodzicielka”,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.p
l
 
Regulamin konkursu
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy