20.04.2024

Z kulturą pod rękę – 18.01.2016 r.

opublikowano: 2016-01-18 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na spektakle – „Romantycy”, „Niebezpieczna metoda”.

Spektakle obędą się:
22 stycznia 2016 r. – „Romantycy”, godz. 19.30
23 stycznia 2016 r. – „Niebezpieczna metoda”, godz. 19.00
24 stycznia 2016 r. – „Szczęśliwe dni”, godz. 17.00
 
Hanoch Levin, Romantycy
A gdyby jednak starości wyjść naprzeciw? W kapciach, ze zgagą w gardle i czopkiem w tyłku. I nawet mimo obrzęku cewki moczowej poczuć się nie jak próchno tylko jak młody żigolak? Oto miłosny trójkąt – Pogorelka, Chajczik i Bonbonel. Wszystkim stuknęła siedemdziesiątka, a oni licytują się na wspomnienia, odmawiają kadisz i raczą się marmoladą. Żal na nich patrzeć, ale nie śmiać się z nich też nie sposób.
„Romantycy” Hanocha Levina to komedia o starości, o oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. – Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach. Zwracają się do widza, odwołując się do jego wyobrażeń i pamięci. Mówią po prostu o tym, co się dzieje w ich wnętrzu – podkreśla tłumaczka Agnieszka Olek.
 
Szczegóły na stronie teatru
Christopher Hampton, Niebezpieczna metoda
Konflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją, przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczącą dzięki terapii rozmową.
„Niebezpieczna metoda” opowiada o początkach psychoanalizy, która ukształtowała dzisiejsze myślenie o człowieku.
Szczegóły na stronie teatru


Repertuar
 
Trzy osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Romantycy”, „Niebezpieczna metoda”, a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy