27.05.2024

Z kulturą pod rękę – 17.08.2015 r.

opublikowano: 2015-08-13 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na spektakle – „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”, „Nasza klasa” i „Bez wyjścia”.

Spektakle obędą się:
27 września 2015 r. – „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”,  godz. 17.00
1 października 2015 r. – „Nasza klasa”, godz. 19.00
2 października 2015 r. – Bez wyjścia”, godz. 19.30

„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”
Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa, która zaczyna się grą towarzyską  prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.
„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” to sztuka przewrotna. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.

Szczegóły na stronie teatru
  
„Nasza klasa”
Niezwykła historia uczniów z jednej klasy. Razem uczą się, bawią, chuliganią, wchodzą w dorosłość. Marzą, żeby zostać lotnikiem, lekarzem, gwiazdą filmową. Czytają „Trylogię” Sienkiewicza. Chodzą na filmy z Chaplinem. Słuchają jazzu. Dlaczego chłopak, który wyciął serce z papieru i napisał miłosny wiersz, kilka lat później związał koleżance ręce sznurkiem i zagroził, że zastrzeli, jeśli będzie próbowała uciekać? Co się wydarzyło, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Kiedy w koledze ze szkolnej ławki zobaczono Obcego? Co się stało z tamtą klasą?
 
Opowieść o dwudziestowiecznej Polsce inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka to pierwszy polski dramat uhonorowany Literacką Nagrodą „Nike”.


Szczegóły na stronie teatru


 


„Bez wyjścia”
„Bez wyjścia” Jeana-Paula Sartre’a to jednoaktówka czołowego przedstawiciela paryskiego egzystencjalizmu, laureata literackiej Nagrody Nobla. Do pokoju hotelowego trafiają dwie kobiety i mężczyzna. Nie wiedzą, dlaczego zostali zamknięci. Zaczynają się sobie przyglądać, badać nawzajem, fascynować się sobą. Z każdą minutą atmosfera gęstnieje, napięcie między nimi rośnie. Zaczyna się gra. Padają pierwsze pytania, oskarżenia. W tym pokoju nikt nie ma czystego sumienia, każdy coś ukrywa, nosi bolesną tajemnicę. Czy rzeczywiście trafili tu przypadkiem?


Szczegóły na stronie teatru


Repertuar
 
Trzy osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. G. Holoubka PKiN, pl. Defilad 1, Scena na Woli im. Łomnickiego).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”, „Nasza klasa”, „Bez wyjścia”, a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy