26.10.2021

Z kulturą pod rękę – 16.11.2015 r.

opublikowano: 2015-11-16 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na spektakle – „Moja pierwsza śmierć w Wenecji” i „Dziwny przypadek psa nocną porą”.

Spektakle obędą się:
21 listopada 2015 r. – „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, godz. 19.30
22 listopada 2015 r. – „Dziwny przypadek psa nocną porą”, godz. 17.00
 
Justyna Bargielska, Moja pierwsza śmierć w Wenecji
Premiera 20 listopada 2015 r.
Magiczne miasto, brama pomiędzy Zachodem a Wschodem, to w dramacie - inspirowanym  twórczością Josifa Brodskiego, Ezry Pounda, Tomasza Manna, pismami Fryderyka Nietzschego oraz  muzyką Gustava Mahlera  - miejsce przejścia między życiem a śmiercią. Wypalony wewnętrznie  Artysta u schyłku życia przybywa tam wiedziony niejasnym impulsem. Miasto ofiarowuje mu wielką namiętność, dając równocześnie wyjątkową scenerię odejścia.
„Moja pierwsza śmierć w Wenecji” debiut dramaturgiczny poetki Justyny Bargielskiej, laureatki Gdyńskiej Nagrody Literackiej to rodzaj retrospekcji i rachunku sumienia starzejącego się Artysty. Spektakl jest debiutem reżyserskim uznanego krytyka muzycznego Tomasza Cyza.
 
Szczegóły na stronie teatru
 Simon Stephens, Dziwny przypadek psa nocną porą
Premiera 10 lipca 2015 r.
Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą wyprawę do Londynu.
 
Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.
Adaptacja światowego bestsellera Marka Haddona, książki, która zdobyła siedemnaście nagród literackich. Autorem adaptacji jest Simon Stephens jeden z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy. Historia, która podbiła serca widzów w Londynie i na Broadwayu.
 
Szczegóły na stronie teatru

Repertuar
 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. H. Mikołajewskiej, PKiN, pl. Defilad 1, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Moja pierwsza śmierć w Wenecji”, „Dziwny przypadek psa nocną porą”,  a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy