20.04.2024

Z kulturą pod rękę – 16.02.2015 r.

opublikowano: 2015-02-16 przez: Mika Ewelina

Dzisiaj zapraszamy Państwa do kina Muranów na przedpremierowy pokaz filmu pt. "Samba", w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano, twórców słynnej komedii „Nietykalni”.

Samba (Omar Sy) i Alice (Charlotte Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

„Samba” to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze.
 
3 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze,
otrzymają podwójne zaproszenie na film "Samba" (na seans 17 lutego o godz. 18.15)

Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: "Samba”
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy