27.05.2024

Z kulturą pod rękę – 15.06.2015 r.

opublikowano: 2015-06-15 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na spektakle – „Wzrusz moje serce”,  „Don Juan”.

Spektakle obędą się:
16 i 17 czerwca 2015 r. – „Wzrusz moje serce”,  godz. 19.00
18 i 19 czerwca 2015 r. – „Don Juan”, godz. 19.00

 
 
Wzrusz moje serce
Ona – kłamliwa i bezwstydna. On – naiwny i namolny. I jeszcze bezradny przyjaciel. W rolach epizodycznych: francuski pedikiurzysta, hiszpański akompaniator, jugosłowiański marynarz i wielu innych interesujących mężczyzn. Oto romans, który potrafi wypełnić życie.
Dobrze zakorzeniony w Polsce Hanoch Levin – poeta, kabareciarz, reżyser, skandalista – pozostawił 63 sztuki sceniczne, z których „Wzrusz moje serce” to jedna z ostatnich. Zawiera się w tej sztuce cała wiedza izraelskiego mistrza o sprawach damsko-męskich, cała czułość, cała zgryźliwość. I melancholia.
 
Szczegóły na stronie teatru
 
Don Juan
Oto on – uwodziciel wszechczasów z latawcem zamiast serca. Inteligentny łowca wrażeń z naturalną skłonnością, by ulegać wszystkiemu, co go pociąga. Uwodzi, zniewala, kłamie, grzeszy. Ledwo zdołał uprowadzić z klasztoru Donnę Elwirę, a już planuje kolejną zdobycz i erotyczne chuligaństwa – porwanie zakochanej w innym niewiasty, uwiedzenie hożych wieśniaczek Karolki i Małgośki. Czy bezbożnik znajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz ze Śmiercią?
Spektakl łączy historię słynnego Molierowskiego kochanka ze światem filmów Ingmara Bergmana. Dlatego motywy niewierności, miłosnej udręki i zwątpienia w istnienie metafizycznego ładu uzupełniają się, a spotkanie filmowej narracji ze stylistyką wykorzystującą lalki wkłada komedię Moliera w nieco inny kontekst.
 
Szczegóły na stronie teatru
 
Repertuar
 
4 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. G. Holoubka i Scena im. H. Mikołajskiej, PKiN, pl. Defilad 1, Scena Przewodnik).
 
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: – „Wzrusz moje serce”,  „Don Juan”,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl
 
Regulamin konkursu
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy