17.06.2024

Z kulturą pod rękę – 13.07.2015 r.

opublikowano: 2015-07-13 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na spektakle – „Młody Stalin”,  „Madame”, „Kupiec Wenecki” i „Martwa natura w rowie”.

Spektakle obędą się:
19 lipca 2015 r. – „Młody Stalin”,  godz. 19.00
21 lipca 2015 r. – „Madame”, godz. 19.00
22 lipca 2015 r. – „Kupiec Wenecki”, godz. 19.00
22 lipca 2015 r. – „Martwa natura w rowie”, godz. 19.00
 
„Młody Stalin” 
Gangsterska opowieść w rytmie lezginki. Młody rewolucjonista, poeta i niedoszły ksiądz w walce o sprawiedliwość sięga po brutalne metody. Wybuchy bomb, brawurowe ucieczki, podróże z fałszywym paszportem  znaczą jego drogę. Kiedy idealista zmienia się w politycznego gracza?
Nowa sztuka Tadeusza Słobodzianka, inspirowana wydarzeniami z życia młodego Stalina, rozgrywa się w ciągu roku w Gruzji, Wiedniu, Krakowie i Londynie, kiedy stara Europa się już skończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła. Autor pokazuje zaplecze rewolucji i bohatera, który  podporządkowuje sobie rzeczywistość.

Szczegóły na stronie teatru
„Madame”
powieść o dojrzewaniu do wolności, miłości i niezgodzie na przeciętność. Akcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego. Szuka sposobu na zbliżenie do niej i, w tajemnicy, próbuje dowiedzieć się o Madame jak najwięcej. Wiedza, którą zdobędzie, wpłynie na jego życie i podejmowane w przyszłości decyzje.

Szczegóły na stronie teatru
„Kupiec Wenecki”
Pożyczka pod zastaw kawałka własnego ciała? Na takie ryzyko podyktowane przez żydowskiego bankiera Shylocka godzi się wenecki kupiec Antonio. Chce bowiem finansowo pomóc swojemu przyjacielowi Bassanio ubiegającemu się o rękę bogatej Porcji, a tylko Żyd może pożyczyć potrzebną sumę. Jednak kupiec musi w ciągu trzech miesięcy zwrócić dług, bo inaczej Shylock będzie mógł egzekwować spłatę kredytu. 
„Komedia niedorzeczna, okrutna i genialna” – pisał o sztuce Tadeusz Boy-Żeleński. Shakespeare przygląda się w niej grze pozorów, naturze przyjaźni i nienawiści, ksenofobii i rasizmowi. Pyta, czym jest prawo i sprawiedliwość. Bo czy rzeczywiście Shylock okaże się taki okrutny? O co naprawdę toczy się spór między nim a sprytnym bankierem? Dlaczego wreszcie Antonio podejmuje tak wielkie ryzyko, by pomóc przyjacielowi?

Szczegóły na stronie teatru
„Martwa natura w rowie”
Po sobotniej nocy na peryferiach włoskiego miasta znaleziono ciało dwudziestodwuletniej kobiety. Kim jest, i dlaczego została zamordowana? Inspektor Salti musi znaleźć zabójcę, zanim sprawą zainteresują się media, w rozwiązaniu zagadki potrzebuje pomocy miejscowych szumowin. Akcja dramatu rozgrywa się w ciągu kilkunastu godzin od popełnienia przestępstwa.
Biała naga dziewczyna, zamordowana, to sensacyjna wiadomość, a sensacyjne wiadomości zawsze przeszkadzają w prowadzeniu śledztwa.
„Martwa natura” to kryminał, który wykorzystując znany widzowi schemat, pokazuje z perspektywy kilku bohaterów rozpadający się świat, rzeczywistość pozbawioną punktów odniesienia.

Szczegóły na stronie teatru


Repertuar
 
4 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. G. Holoubka PKiN, pl. Defilad 1, Scena na Woli im. Łomnickiego).
 
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Młody Stalin”,  „Madame”, „Kupiec Wenecki”, „Martwa natura w rowie”,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy