21.04.2024

Z kulturą pod rękę – 12 stycznia 2015 r.

opublikowano: 2015-01-12 przez: Mika Ewelina

W ramach dzisiejszej odsłony akcji „Z kulturą pod rękę” zapraszamy Państwa na przedpremierowy pokaz filmu „Cuda” do Kina Muranów.
 

Zwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. „Cuda” młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.
Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.
Film w kinach w całej Polsce od 23 stycznia.

 
3 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze,
otrzymają podwójne zaproszenie na pokaz filmu „Cuda”
(na 15 stycznia o godz. 18.30)

Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: TOSKANIA”
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

 
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy