26.10.2021

Z kulturą pod rękę – 12.10.2015 r.

opublikowano: 2015-10-12 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na spektakle – „Rzecz o banalności miłości” i „Wzrusz moj serce”.

Spektakle obędą się:
15 października 2015 r. – „Rzecz o banalności miłości”, godz. 19.30
17 października 2015 r. – „Wzrusz moj serce”, godz. 19.00

„Rzecz o banalności miłości”
Historia romansu niemieckiego filozofa Martina Heideggera i 20 lat od niego młodszej politolożki żydowskiego pochodzenia Hanny Arendt. On zrewolucjonizował współczesną filozofię, ona stworzyła jedną z najbardziej znanych teorii totalitaryzmu. Zaangażowanie Heideggera w narodowy socjalizm i uwielbienie dla Hitlera miały wpływ na opuszczenie Niemiec przez Arendt. Doświadczenia nazizmu i Holocaustu nie zabiły jednak łączących ich uczuć. Sztuka izraelskiej pisarki Savyon Liebrecht to nie tylko próba uchwycenia rodzącej się fascynacji i więzi duchowej między dwojgiem wielkich myślicieli, ale też próba odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące istoty zła, rozliczenia z nazizmem oraz uwikłania losów jednostki w wielką historię, filozofię i politykę.

Szczegóły na stronie teatru
 
 

„Wzrusz moje serce”

Ona – kłamliwa i bezwstydna. On – naiwny i namolny. I jeszcze bezradny przyjaciel. W rolach epizodycznych: francuski pedikiurzysta, hiszpański akompaniator, jugosłowiański marynarz i wielu innych interesujących mężczyzn. Oto romans, który potrafi wypełnić życie.
Dobrze zakorzeniony w Polsce Hanoch Levin – poeta, kabareciarz, reżyser, skandalista – pozostawił 63 sztuki sceniczne, z których „Wzrusz moje serce” to jedna z ostatnich. Zawiera się w tej sztuce cała wiedza izraelskiego mistrza o sprawach damsko-męskich, cała czułość, cała zgryźliwość. I melancholia.

Szczegóły na stronie teatru
 Repertuar
 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. H. Mikołajewskiej, PKiN, pl. Defilad 1, Scena na Woli im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Rzecz o banalności miłości”, „Wzrusz moje serce”,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy