21.04.2024

Z kulturą pod rękę – 11.12.2017 r.

opublikowano: 2017-12-11 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokaz filmu „Serce Miłości” – 12 grudnia 2017 r., godz. 20.15 w Kinie Muranów.

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje?
Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.
„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Szczegóły na stronie kina
Repertuar
 
 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze
i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają podwójne zaproszenie
na pokaz filmu „Serce Miłości” – 12 grudnia 2017 r., godz. 20.15 w Kinie Muranów.
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Intymność”,
a w mailu podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy