20.04.2024

Z kulturą pod rękę – 11.01.2016 r.

opublikowano: 2016-01-11 przez:

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na spektakle – „Gardenia”, „Szczęśliwe dni”.

Spektakle obędą się:
16 stycznia 2016 r. – „Gardenia”, godz. 19.00 x 2 bilety
17 stycznia 2016 r. – „Gardenia”, godz. 17.00
17 stycznia 2016 r. – „Szczęśliwe dni”, godz. 17.30

Samuel Beckett, Szczęśliwe Dni
Szczęśliwy dzień Winnie pełen jest absurdalnych zdarzeń, codziennych, powtarzanych jak mantra rytuałów, które składają się na sens jej życia. Ich nawarstwianie z wolna zaczyna jednak przerażać bohaterkę, dusi ją, niczym surrealistyczna forma, w której wkrótce zapada się po szyję.
„Rolę Winnie w wykonaniu Mai Komorowskiej zaliczam do arcydzieł. Po tylu latach mam wciąż w oczach jej zanikającą postać, jakby wsysaną przez kopiec, w którym tkwi zakopana, w pierwszym akcie po pas, w drugim – po szyję. (…) Konstrukcja akustyczna roli Winnie stanowi niejako brzmieniową analogię do zmienności i pulsacji samego życia, którego Winnie tak uporczywie pragnie się trzymać i które w gruncie rzeczy z wielką pokorą akceptuje, godząc się na zadany (choć nie wiadomo przez kogo) los” /Janusz Majcherek/

Szczegóły na stronie teatru


Elżbieta Chowaniec, Gardenia
Cztery kobiety w poszukiwaniu szczęścia. Konspiratorka państwa podziemnego, handlarka, życiowa oferma i biały kołnierzyk. Historia pewnej krakowskiej rodziny, a zarazem zbiorowy portret - Polki z butelką wódki, Polki w podróży służbowej, Polki na skraju załamania nerwowego, Polki zakochanej. Uniwersalna opowieść o życiu w zaklętym kręgu uzależnień przekazywanych w sztafecie pokoleń. Czy można przed tym uciec? Czy którejś z bohaterek się to uda?

Szczegóły na stronie teatru
 


Repertuar
 
Cztery osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila tytuł przedstawienia otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. T. Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Gardenia”, „Szczęśliwe dni”, a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy