27.05.2024

Z kulturą pod rękę – 1.06.2015 r.

opublikowano: 2015-06-01 przez:

Tym razem w naszym konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na dwa różne spektakle – „Trzy siostry” i „Bez wyjścia”.

Spektake obędą się:

5 czerwca 2015 r. – „Bez wyjścia”, godz. 19.30
6 czerwca 2015 r. – „Trzy siostry”, godz. 19.00
7 czerwca 2015 r. – „Bez wyjścia”, godz. 19.30

 

Spektakl „Trzy siostry” to komediodramat Antoniego Czechowa. Olga, Masza i Irina marzą o miłości, ciekawym życiu duchowym i pracy pełnej sensu. Chcą być niezależne, odkrywać świat, przebywać wśród ludzi, z którymi jest o czym rozmawiać. Siostry Prozorow nie zgadzają się na życie usypiające monotonią, mają nadzieję, że może być przygodą, a nie przemijaniem.


„Bez wyjścia” Jeana-Paula Sartre’a to jednoaktówka czołowego przedstawiciela paryskiego egzystencjalizmu, laureata literackiej Nagrody Nobla. Do pokoju hotelowego trafiają dwie kobiety i mężczyzna. Nie wiedzą, dlaczego zostali zamknięci. Zaczynają się sobie przyglądać, badać nawzajem, fascynować się sobą. Z każdą minutą atmosfera gęstnieje, napięcie między nimi rośnie. Zaczyna się gra. Padają pierwsze pytania, oskarżenia. W tym pokoju nikt nie ma czystego sumienia, każdy coś ukrywa, nosi bolesną tajemnicę. Czy rzeczywiście trafili tu przypadkiem?


Szczegóły na stronie teatruRepertuar

3 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila słowo „Trzy siostry” lub „Bez wyjścia” otrzymają podwójne zaproszenie na spektakl, grany w Teatrze Dramatycznym (Scena im. G. Holoubka i Scena im. H. Mikołajskiej, PKiN, pl. Defilad 1) 5,6,7 maja o godz. 19.00.

 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Trzy siostry” lub „Bez wyjścia”,
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Regulamin konkursu
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy