06.12.2021

Z kultura pod rękę – 08.12.2014 r.

opublikowano: 2014-12-08 przez: Mika Ewelina

W ramach dzisiejszej odsłony akcji „Z kulturą pod rękę” zapraszamy Państwa na spektakl „Mistrz i Małgorzata” do Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.
 

Moskwa lat trzydziestych. Miasto, w którym dekretem zlikwidowano Boga, dostaje się we władanie czarnej magii. Historia miłości pisarza do Małgorzaty  przeplata się z opowieścią o wizycie Szatana, który pojawia się pod postacią zagranicznego konsultanta w drogim garniturze. Towarzyszy mu wielki kot jeżdżący tramwajem  i chudy osobnik o szyderczej fizjonomii…

Twórcy spektaklu pytają o znaczenie duchowości, prawdy i wolności w naszym życiu. Po świecie Bułhakowa oprowadza nas kilku narratorów, a przedstawienie wzbogacają elementy teatru formy i teatru lalkowego.
Wydaje mi się, że „Mistrz i Małgorzata" zdradza ogromną tęsknotę Bułhakowa za czymś transcendentalnym, jest też ucieczką od realizmu i pustki  duchowej, a sukces czytelniczy tej powieści być może ujawnia taki sam rodzaj tęsknoty we współczesnym świecie – mówi Magdalena Miklasz, reżyserka spektaklu.
 

 
2 osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze, otrzymają podwójne zaproszenie na pokaz spektaklu „Mistrz i Małgorzata” (na 20 i 21 grudnia o godz. 18.00)

Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: BEHEMOT”
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.


Decyduje kolejność zgłoszeń!
 
W ubiegłym tygodniu zaproszenie na spektakl „Lekarz mimo woli” od Teatru XL otrzymała Małgorzata Alf (aplikant radcowski).

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy