08.08.2022

Z kulturą pod rękę – 08.02.2016 r.

opublikowano: 2016-02-08 przez:

W tym tygodniu w konkursie ?Z kulturą pod rękę? mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu ? ?Barany. Islandzka opowieść? w dniu 9 lutego 2016 r., godz. 20.30

Zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigur?ur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

?Barany. Islandzka opowieść? ? islandzki kandydat do Oscara ? jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących ? czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób ? swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał ?Baranów. Islandzkiej opowieści?  ? jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat ? nie pozostawi nikogo obojętnym.

Szczegóły na stronie kina

Repertuar
 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają podwójne zaproszenie na dowolny pokaz filmu ? ?Barany. Islandzka opowieść? w dniu 9 lutego 2016 r., o godz. 20.30 w kinie Muranów.
 
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: ? ?Hrútar?,
a w mailu ? podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

 
Decyduje kolejność zgłoszeń!
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy