12.04.2024

Z kulturą pod rękę – 07.11.2016 r.

opublikowano: 2016-11-07 przez: Mika Ewelina

W tym tygodniu w konkursie „Z kulturą pod rękę” mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na pokaz filmu „Egzamin” 9 listopada 2016 r., godz. 19.00 w ramach cyklu Spotkania Filozoficzne w Kinie Muranów.

Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.
„Egzamin” to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film laureata Złotej Palmy za „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”. Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.
Szczegóły na stronie kina
Repertuar

 
Dwie osoby, które zgłoszą się do nas jako pierwsze i wpiszą w tytule maila dzisiejsze hasło otrzymają dwa podwójne zaproszenia na pokaz filmu „Egzamin” 9 listopada 2016 r., godz. 19.00 w ramach cyklu Spotkania Filozoficzne w Kinie Muranów.
W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: „Egzamin”,
a w mailu podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.
Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy