19.05.2022

Z kulturą pod rękę – 01.12.2014 r.

opublikowano: 2014-12-01 przez: Mika Ewelina

Stadion Narodowy i Teatr XL wspólnymi siłami tworzą pierwszy na świecie teatr na arenie sportowej. Specjalny pokaz spektaklu „Lekarz mimo woli” Moliera już 5 grudnia o godzinie 19:00. Będzie to oficjalna inauguracja Teatru XL w nowym miejscu. Zaproszenie na to wydarzenie do wygrania w ramach dzisiejszej  akcji „Z kulturą pod rękę”.
 

Teatr XL, który już od 5 grudnia będzie można podziwiać na Stadionie Narodowym, powstał dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL od samego początku charakteryzował się współpracą z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC  Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo Rzym.

Stadion Narodowy był już miejscem zmagań największych piłkarskich gwiazd, zawodów lekkoatletycznych, boiskiem MŚ w siatkówce, wielkim windsurfingowym basenem oraz dakarską pustynią. Teraz jako pierwsza arena sportowa na świecie będzie miał swój własny Teatr. Specjalny pokaz spektaklu „Lekarz mimo woli” Moliera 5 grudnia, natomiast regularny repertuar rozpoczyna się dzień później.

Teatr XL należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia, jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy: Sergieui Timofieev czy Andre de la Cruz. Współpraca z twórcami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle teatrów dramatycznych stolicy. Jako jedyny zawodowy teatr w Polsce zajmuje się też teatrem forum. Spektakle mają miejsce nie tylko na scenie, ale również wśród publiczności, co pozwala zbudować niezapomniany klimat sztuki. Każdy widz może poczuć się jak jeden z bohaterów.

W Teatrze XL można obejrzeć nie tylko utwory klasyków – Gombrowicza czy Moliera – ale również  sztuki, które po raz pierwszy są wystawiane na deskach teatralnych.


 
Osoba, która zgłosi się do nas pierwsza,
otrzyma podwójne zaproszenie na pokaz spektaklu „Lekarz mimo woli”
(na 5 grudnia o godz. 19.00)

Maile prosimy kierować na adres: kultura@oirpwarszawa.pl

W tytule maila prosimy podać dzisiejsze hasło: INAUGURACJA”
a w mailu – podstawowe dane: imię, nazwisko,
numer wpisu lub numer aplikanta oraz numer telefonu.


Decyduje kolejność zgłoszeń!
 
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy