08.08.2022

XXII Turniej Tenisowy o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie – RELACJA

opublikowano: 2022-07-18 przez: Więckowska Milena

Jedna z miejskich legend lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia głosi, że kiedy nasz najlepszy w historii (do niedawna) tenisista Wojciech Fibak zaczął odnosić międzynarodowe sukcesy, tenis w Polsce stał się tak popularny, iż w dobrym tonie było przechadzanie się „po mieście” z rakietą przewieszoną przez ramię, co dotyczyło również osób, które tej dyscypliny sportu nie uprawiały. 

Pięćdziesiąt lat później, kiedy Iga Świątek w olśniewający sposób wygrywa kolejne turnieje i stała się numerem jeden kobiecego tenisa na świecie, w XXII Turnieju o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie wzięła udział rekordowa liczba uczestników, 56 osób! Przypadek?

Być może tak. Jedno jest pewne, w dniach 14-15 maja br., na kortach Warszawianki, byliśmy świadkami wspaniałej imprezy, w której oprócz radców prawnych, adwokatów oraz aplikantów z Warszawy i Siedlec, gościliśmy koleżanki i kolegów z Łodzi, Olsztyna, Lublina i Poznania, w tym także prokuratorów, sędziego oraz komornika.Choć kluczowe znaczenie ma to, że członkowie naszej Izby (niektórzy przybyli wraz z rodzinami) oraz nasi goście mogli się integrować, spędzając czas w miłej atmosferze, nie można zapomnieć, że spotkaniu towarzyszyła sportowa rywalizacja w duchu fair play. W sobotę rozegrane zostały mecze pierwszej i drugiej rundy oraz ćwierćfinały, zaś w niedzielę półfinały i finały w poszczególnych kategoriach. Wiele pojedynków odbyło się na zaskakująco wysokim poziomie i dało widowni mnóstwo emocji – szczególnie ostatni mecz, w finale mężczyzn (kat. 36+), który zgromadził sporą widownię na trybunach.Bezpośrednio po finale odbyła się ceremonia zamknięcia Imprezy i rozdania pucharów i nagród, które wręczyli Dziekan OIRP w Warszawie r.pr. Monika Całkiewicz, członek Prezydium Rady OIRP w Warszawie r.pr. Piotr Grodzki oraz dyrektor Turnieju r.pr. Tomasz Nawrot. Sponsorem nagród książkowych zostało Wydawnictwo C. H. Beck, a partnerem Imprezy właściciel Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, który ufundował nagrodę dodatkową dla najlepszego zawodnika Turnieju z Izby Warszawskiej. Został nim r.pr. Sławomir Leśniewski, który (to zupełny przypadek) obchodził, w pierwszym dniu Turnieju, urodziny.W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Mężczyźni OPEN
Miejsce 1: Tomasz Modro
Miejsce 2: Bartłomiej Gorczycki

Mężczyźni 36+
Miejsce 1: Bartosz Hys
Miejsce 2: Zbigniew Krajewski

Mężczyźni 50+
Miejsce 1: Roman Różański
Miejsce 2: Andrzej Murek

Kobiety Open
Miejsce 1: Katarzyna Kaleta
Miejsce 2: Katarzyna Gajda

Mikst:
Miejsce 1: Katarzyna Kaleta, Sławomir Leśniewski
Miejsce 2: Katarzyna Gajda, Dominik Latos

Debel Mężczyzn:
Miejsce 1: Roman Różański, Krzysztof Kubarski
Miejsce 2: Łukasz Kośka, Jacek Kozłowski

GALERIA ZAWODÓW (link)

Tekst: r. pr. Tomasz Nawrot

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy