30.05.2024

TYLKO U NAS Wspólny seans w Kinie Muranów

opublikowano: 2014-07-20 przez:

Ponad 300 osób - radców i aplikantów OIRP w Warszawie - zanurzyło się w świecie Terry'ego Gilliama podczas seansu w Kinie Muranów. W ramach obchodów Dnia Radcy Prawnego, obejrzeliśmy "Teorię wszystkiego" - najnowszy film współtwórcy legendarnej grupy "Monty Python".

Ponad 300 osób – radców i aplikantów OIRP w Warszawie – zanurzyło się wczoraj w świecie Terry’ego Gilliama podczas seansu w Kinie Muranów. W ramach obchodów Dnia Radcy Prawnego, obejrzeliśmy „Teorię wszystkiego” – najnowszy film współtwórcy legendarnej grupy „Monty Python”.

Była to kontynuacja cieszącej się wielką popularnością akcji „Z kulturą pod rękę”, zainicjowanej przez Izbę warszawską 8 miesięcy temu.

Podczas seansu w Kinie Muranów, które słynie z autorskiego, ambitnego repertuaru, obejrzeliśmy najnowszy film Terry’ego Gilliama pt. „Teoria wszystkiego”. Pokaz odbył się 10 czerwca br. o godz. 19.30.

Ja osobiście proponowałem, aby wspólnie obejrzeć dziś film „Radca prawny diabła”, doskonale chyba wszystkim znany… Cóż, jak widać nie na wszystko mam wpływ… – żartował Włodzimierz Chróścik, Dziekan Rady OIRP w Warszawie, witając gości.

Surrealistyczny, futurystyczny film Terry’ego Gilliama był dość zaskakującą propozycją filmową. Reżyser tak kultowych filmów, jak „12 małp” czy „Brazil”, i tym razem zaskoczył widzów. Pokazał niedaleką przyszłość (choć on sam mówi w wywiadach, że to nasza teraźniejszość), w której ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje. To czarna komedia z gwiazdorską obsadą, w rolach głównych: Christoph Waltz, Matt Damon oraz Tilda Swinton.

Film wzbudził sporo emocji, a rozmowy trwały do późnych godzin nocnych, podczas bankietu we foyer Kina Muranów.

Wstęp na seans był bezpłatny, zapisy odbywały się drogą on-line, decydowała kolejność zgłoszenia.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy