04.10.2022

"Project: Art. W poszukiwaniu idealnego obrazu do kancelarii prawnej"

opublikowano: 2014-06-12 przez:

"Dziś dobry obraz poprawia wizerunek lepiej, niż dobrze skrojony garnitur" - to stwierdzenie jednego z krytyków sztuki stało się inspiracją do zorganizowania nietypowej wystawy.

„Project: Art. W poszukiwaniu idealnego obrazu do kancelarii prawnej” – tak brzmiał tytuł ekspozycji przygotowanej z myślą o naszych radcach i we współpracy z Galerią Sztuki „Limited Edition”. To wystawa zorganizowana w ramach obchodów Dnia Radcy Prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Na wystawie w prowadzonej przez Izbę warszawską Lex Gallery (na Pl. Konstytucji nr 5) zgromadzono około 50 dzieł sztuki – obrazów, grafik, fotografii, proponowanych do wyeksponowania w kancelarii prawnej. Wszystkie pochodziły ze zbiorów Galerii Limited Edition. Wśród nich, prace m.in. Józefa Wilkonia, Dariusza Pali, Szymona Brodziaka czy Andrzeja Pągowskiego.

Przy zakupie dzieła, nasi radcowie i aplikanci otrzymywali 10 % rabat.

Do dyspozycji gości wernisażu, który odbył się 12 czerwca br. w siedzibie Izby na pl. Konstytucji 5, była Kama Zboralska – dziennikarka, autorka serii książek „Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w sztukę”, współautorka „Kompasu Sztuki” (rankingu polskich artystów współczesnych). Jak wybrać idealny obraz do wyeksponowania w kancelarii prawnej? Czym się kierować kupując dzieło sztuki? W co – jeśli myślimy o tym jak o inwestycji – warto dziś inwestować? Gdzie kupować dzieła sztuki? Jak nie dać się oszukać? To pytania, na które Kama Zboralska opowiadała podczas spotkania.

Na mini bankiet po wernisażu zaprosiła nowa warszawska restauracja – „Le Bistro Rozbrat” ( ul. Rozbrat 44 A). Serdecznie dziękujemy p. Alanowi Budzykowi, właścicielowi restauracji!

Wystawa trwała do 15 lipca br.

 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy