20.04.2024

Niezapomniany Bal

opublikowano: 2015-02-11 przez:

Tradycji stało się zadość. W przedostatnią sobotę karnawału, 7 lutego, odbył się już czwarty Bal Radcy Prawnego. Do Hotelu DoubleTree by Hilton przybyło ponad 500 osób.

– To już drugi bal, którego mam zaszczyt być gospodarzem. Serdecznie witam wszystkich gości na tym najbardziej prestiżowym wydarzeniu naszego samorządu. Mam nadzieję, że chwile wspólnie spędzone na długo zapadną nam w pamięci, bo przecież bawimy się w gronie przyjaciół. A słowo „przyjaźń” zobowiązuje. Zobowiązuje przede wszystkim do dobrej, swobodnej i miłej zabawy – powiedział do zgromadzonych na balu radców prawnych i ich gości Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie Włodzimierz Chróścik.Uroczyście powitał Andrzeja Dorsza – Dyrektora Biura Prawa i Ustroju w Kancelarii Prezydenta RP, Dariusza Korneluka – Prokuratora Apelacyjnego, Jarosława Onyszczuka – Zastępcę Prokuratora Apelacyjnego, Wiolettę Iwańczuk – Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa, Rafała Dębowskiego – Sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej, Artura Kędzierskiego – Prezesa Rady Izby Notarialnej w Warszawie, Stefana Gintowta – Przewodniczącego Rady Izby Komorniczej w Warszawie oraz Hannę Szarpak – Zastępcę Przewodniczącego Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych.Wśród znakomitych gości znaleźli się również Dziekani Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych – Alicja Kujawa z Izby szczecińskiej i Romuald Baranowicz z Izby koszalińskiej oraz przedstawiciele warszawskiej adwokatury – Aleksander Krysztofowicz i Michał Fertak.

Na balu pojawili się również dziennikarze największych i najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce: Tomasz Pietryga z „Rzeczpospolitej”, Jacek Pochłopień z miesięcznika „Forbes” i Ewa Szadkowska z „Dziennika Gazety Prawnej” i portalu Prawnik.pl.

– Szczególnie serdecznie witam Panią Ewę Gorzelak – Prezesa Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” – na której potrzeby będziemy dziś kwestowali – mówił Dziekan Rady OIRP w Warszawie Włodzimierz Chróścik.

Szczodrzy goście chętnie kupowali cegiełki, udało się zebrać 8 350 zł.

– Fundacja „Nasze Dzieci” powstała 9 lat temu, aby wspierać dzieci i ich rodziny podczas leczenia choroby nowotworowej. Gdy ktoś trafia na oddział jest całkowicie zagubiony, świat wywraca mu się do góry nogami. Zazwyczaj po jakimś czasie pojawiają się problemy finansowe – nie można pracować zajmując się miesiącami chorym dzieckiem – opowiadała o swojej fundacji Ewa Gorzelak. – Jesteśmy po to aby udzielić zarówno pomocy psychologicznej jak i społecznej. Staramy się rozwiązywać wszystkie problemy z jakimi zwrócą się do nas nasi podopieczni czy ich rodzice – a tych problemów proszę mi wierzyć jest ogrom. Z drugiej strony kładziemy duży nacisk na umilanie i uatrakcyjnianie dzieciom pobytu w szpitalu. Organizujemy wiele zabaw, imprez, wizyt znanych osób, zajęć artystycznych i tematycznych. Staramy się choć w niewielkim stopniu przywrócić naszym podopiecznym skradzione przez chorobę dzieciństwo – dodała.

Szczegóły dotyczące działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.naszedzieci.org.pl.

Bal Radcy Prawnego poprowadziła Dorota Gardias. – Dzisiejszego wieczoru postarajmy się wspólnie choć na chwilę zapomnieć o paragrafach, codziennej pracy i obowiązkach. Dzisiaj jest czas tylko na szampańską zabawę w doborowym towarzystwie – zachęcała znana prezenterka.Królowała elegancja. Zachwycały szyte u najlepszych projektantów suknie – białe, czerwone, zielone, złote… Prawdziwa feeria barw. Panowie prezentowali się szykownie w doskonale skrojonych smokingach i garniturach.

Dobrą zabawę gwarantował znany już z poprzednich edycji i lubiany zespół Midnight Band. Największe hity Tiny Turner porwały do tańca nawet tych, którzy jeszcze przed północą prowadzili rozmowy we foyer. Nie zabrakło również piosenek Abby, Boney M. i największych polskich przebojów. Na scenie pojawili się też Dj’s Panna Malina & Pan Wojtek, duet grający  w najlepszych warszawskich klubach.

Stołeczną Izbę w organizacji balu wsparł sponsor strategiczny – firma In Post oraz sieć kwiaciarni AGA FLOWERS i Auto GT Autoryzowany Dealer Mitsubishi i Hyundai. Wśród darczyńców znaleźli się również: restauracja Concept 13, Hotel 1231 w Toruniu, Hotel Stary w Krakowie, Infiniti Polska, Van Thorn Krawiectwo Miarowe 3D, salon Spearside – pierwszy w Polsce, męski zakład Barber & SPA, firma My Elphi, Grupa Holdingowa Waryński S.A., Teatr Dramatyczny oraz Biuro Podróży Itaka.

Czwarty Bal Radcy Prawnego, był niewątpliwie muzyczną i towarzyską, niezapomnianą podróżą. Piąta edycja już za niecały rok!

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy