27.05.2024

Radcowie prawni uczcili pamięć o Powstaniu Warszawskim

opublikowano: 2016-08-01 przez: Mika Ewelina

Rokrocznie radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oddają hołd bohaterom Powstania Warszawskiego – największego zrywu niepodległościowego podczas niemieckiej okupacji Europy.

1 sierpnia 2016 r., w 72. rocznicę wybuchu Powstania, w imieniu Izby warszawskiej, wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli: Dziekan Rady Włodzimierz Chróścik oraz Wicedziekan Ireneusz Dobrowolski wraz z członkami Klubu Radcy Prawnego: Hanną Szynkiewicz-Wanat i Elżbietą Kozikowską, a także aplikantkami radcowskimi: Joanną Kopą i Ewą Górką.

1 sierpnia BS-5618
Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wszystkich formacji mundurowych. Okolicznościowe wystąpienie wygłosiła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Składanie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza przez przedstawicieli Izby warszawskiej już na stałe wpisało się w program uroczystych obchodów kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego. Upamiętnienie heroizmu, odwagi i poświęcenia bohaterów tamtych dni jest dla członków OIRP w Warszawie zaszczytem i nobilitacją.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy