26.10.2021

Podsumowanie tegorocznej Ligi Golfa OIRP w Warszawie

opublikowano: 2015-11-16 przez:

Turniejem o Mistrzostwo OIRP w Warszawie na Lisiej Polanie zakończyliśmy tegoroczną Ligę Golfa OIRP w Warszawie.

     W sumie w tym roku rozegraliśmy pięć turniejów – trzy w Golf Park Józefów, a dwa na Lisiej Polanie. Zwycięzcą zarówno turnieju o Mistrzostwo OIRP w Warszawie, jak i całej Ligi Golfa OIRP w Warszawie w tym roku został mec. Krzysztof Korzeniewski, wyprzedzając mec. Sebastiana Urbana oraz mec. Radosława Radowskiego. Wśród kobiet zwyciężyła mec. Anna Wilkowska, a wśród początkujących – mec. Jakub Michałeczko. Nagrody zwycięzcom wręczali Dziekan Rady OIRP w Warszawie Włodzimierz Chróścik oraz Prezes Polskiego Związku Golfa, Marek Michałowski.
     Wszyscy zwycięzcy oprócz pucharów otrzymają zestawy kijów golfowych oraz sprzętu golfowego. Nagrody te zostaną wręczone zwycięzcom w trakcie uroczystej gali golfowej, którą 5 grudnia br. organizuje Hotel Holiday Inn Warszawa-Józefów. Spotkanie, podczas którego wręczone zostaną nagrody zamknie bardzo udany – również dla golfistów z OIRP w Warszawie – sezon golfowy 2015.
     Dzięki mec. R. Radowskiemu zyskaliśmy w tym roku hojnego, strategicznego sponsora –Bank BPH. Również coroczna dotacja OIRP w Warszawie dla naszych golfistów pozwoliła na znaczące dofinansowanie naszych imprez golfowych i nagród dla jej uczestników. Systematycznie poszerzamy bazę adresową golfistów członków OIRP w Warszawie. Prowadziliśmy przy okazji naszych turniejów „Akademie Golfa”, propagując w ten sposób sport, jakim jest golf i zyskując nowych jego pasjonatów.
     Warto nadmienić, że na organizowanych w tym roku kursach na zieloną kartę przeszkoliliśmy ponad 10 nowych golfistów (w latach 2012 i 2014 zieloną kartę zdobyło ponad 27 osób). Rośnie zatem nasza baza oddanych miłośników tego sportu, co pozwala mieć nadzieję, że przybędzie nas również w przyszłym roku.
     Tym wszystkim, którzy nie skompletowali jeszcze sprzętu golfowego polecam zakupy w sklepach internetowych w Wielkiej Brytanii, które od 25.12.2015 r. do 06.01.2016 r. jak zwykle dają wielkie obniżki na kije i inny sprzęt golfowy (zwykle połowa ceny). Warto wejść np. na strony: thegolfshoponline.uk, online.golf.uk, golfshop.uk, golfsmith.uk, sportsdirect.uk czy inne i już teraz sprawdzić, jaki sprzęt będzie nam odpowiadał, aby w okresie sprzedaży promocyjnej wybrać już konkretne zestawy. Warto wiedzieć, że początkującym, na  pierwsze 2–3 lata wystarczy do gry połowa zestawu kijów golfowych (Half Set), które internetowe sklepy golfowe również oferują w cenie od ok. 120 GBP. Jeśli mielibyście Państwo pytania dotyczące golfa lub np. sprzętu golfowego, to proszę je kierować pod adresem ppolz@polzlaw.pl – chętnie odpowiem.
     Z golfem pożegnaliśmy się 11 listopada Turniejem z okazji Dnia Niepodległości, ale jeśli pogoda dopisze, to gramy do pierwszego śniegu. Kluby organizują też wyjazdy golfowe do cieplejszych krajów np. do Belek w Turcji więc warto wejść na ich strony i zapoznać się z ofertą. Tym, którzy pozostaną na zimę w domu polecam poczytać trochę o technice uderzeń w golfa w Internecie. W przystępnej formie takie wskazówki można znaleźć np. na stronie www.tomsgolftips.com.
     Miłej lektury i do zobaczenia na polu golfowym.
     r.pr. Piotr Polz

DSC_0011 DSC_0014

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy