27.05.2024

Podsumowanie sezonu golfowego OIRP w Warszawie w 2014

opublikowano: 2015-02-05 przez:

Golf staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową w Polsce oraz stylem życia. Liczba golfistów, jak i osób zainteresowanych golfem wzrasta dynamicznie. Staraliśmy się od 2013 roku ten trend upowszechnić wśród członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Zaczęło się od dużej, integracyjnej imprezy golfowej w sierpniu 2013 r. w Golf Park Józefów obejmującej turniej golfowy, akademię golfa i atrakcje dla rodzin uczestników, w tym dzieci, które pod opieką grały w mini golfa. Impreza była bardzo udana, mieliśmy słoneczną pogodę i atmosferę rodzinnego pikniku w pięknym otoczeniu, ale przede wszystkim dopisali uczestnicy, których razem z rodzinami było ponad siedemdziesiąt osób. W następstwie wspomnianej imprezy kilkoro jej uczestników ukończyło kurs na zieloną kartę (uprawniającą do gry na polu). Ten sukces zachęcił nas do podejmowania kolejnych inicjatyw, które zostały przedstawione pod koniec 2013 r. władzom OIRP jako program działań na 2014 r. Obejmował on turnieje golfowe w ramach ligi golfa, kursy na zieloną kartę i akademie golfa (program znalazł się również na stronach naszego Extranetu w zakładce Integracja/Golf).

Rok 2014 był zatem kolejnym etapem krzewienia tej dyscypliny sportu w środowisku radców prawnych i aplikantów radcowskich, pod patronatem warszawskiej OIRP. Dzięki przychylności Dziekana Włodzimierza Chróścika i poparciu naszych inicjatyw przez Przewodniczącego Komisji Integracji r.pr. Tomasza Nawrota otrzymaliśmy znaczące dla nas dofinansowanie do imprez golfowych i patronat IOIRP. Od strony organizacyjnej nieoceniona była pomoc p. Dominiki Korzińskiej z OIRP, a także sponsorów pucharów i nagród rzeczowych: Dziekana OIRP, Wydawnictwa Beck, Wydawnictwa LexisNexis, Banku Citihandlowy, Banku Nordea  oraz firmy Balthazar szyjącej ekskluzywne koszule i garnitury. Mam nadzieję, że w tym roku pozyskamy kolejnych sponsorów nagród dla naszych imprez.

Przy sprzyjającej pogodzie pierwsze kursy nauki gry w golfa dla członków OIRP odbyły się już w marcu 2014 r. Kursy składają się z 10 godzin lekcyjnych, w czasie których uczestnicy poznają główne elementy gry w golfa oraz przyswajają teorię i etykietę gry, tak ważną w tym sporcie. Zakończone są egzaminem teoretycznym oraz praktycznym oraz wydaniem zielonej karty Polskiego Związku Golfa uprawniającej do gry na polach golfowych, również za granicą.

Inaugurujący sezon turniej golfowy udało rozegrać się już w kwietniu, a jego uczestnikami byli także pierwsi kursanci sezonu 2014, odnosząc również sukcesy. I miejsce zajął Michał Kozłowski. Tuż za nim uplasował się Dominik Krawczyk, a na III miejscu na podium znalazł się Łukasz Bukaczewski.

Głównym wydarzeniem sezonu był turniej golfowy o puchar Dziekana OIRP w Warszawie. Po raz drugi z rzędu był on rozgrywany na obiekcie Golf Park Józefów. Wśród uczestników znaleźli się zarówno początkujący golfiści jak i gracze z kilkuletnim doświadczeniem. Ostatecznie wygrał Wojciech Lendzion, przed ubiegłorocznym zwycięzcą Piotrem Polzem oraz  Sebastianem Urbanem.

Dwukrotnie w 2014 r. turnieje były rozgrywane na polu osiemnastodołkowym Lisia Polana.

Tu gracze musieli zmagać się z dłuższymi dołkami i nowymi wyzwaniami. Pierwszy turniej wygrał Piotr Polz, wyprzedzając Sebastiana Urbana oraz Piotra Piterę. Podium drugiego turnieju zajęli Sławomir Majchrzak, Radosław Radowski oraz ponownie Sebastian Urban.

Ostatnim turniejem w sezonie 2014 był Turniej Dnia Niepodległości rozegrany 11 listopada. Uczestniczyły w nim, po raz kolejny, nowe osoby, którym udało się pozytywnie zakończyć kurs nauki gry w golfa. Na najwyższym miejscu podium uplasowała się Anna Wilkowska. II miejsce zajęła Iza Łojewska, a III miejsce Piotr Polz.

Łącznie zorganizowaliśmy pięć turniejów golfowych i kursy na zieloną kartę, które ukończyło łącznie dwudziestu członków OIRP, co jak na początek starań o upowszechnienie tej dyscypliny w naszym środowisku jest dużym sukcesem.

Na naszych kursach sponsorowanych przez OIRP zieloną kartę zdobyli: Piotr Bartosik, Łukasz Bukaczewski, Przemysław Grossfeld, Katarzyna Jęndrzejczak, Barbara Kamińska, Krystian Kielar, Marzanna Kuśmierczyk, Małgorzata Miszkin, Marcin Lindych, Ewa Polz, Małgorzata Rogowicz-Angierman, Przemysław Rosiak, Michał Rzodkiewicz, Katarzyna Szoda-Wolska, Anna Szymonik-Majewska, Sebastian Urban, Lukasz Urbański, Anna Wilkowska, Krzysztof Wojciechowski oraz Magdalena Żebrowska oraz 7 osób spoza OIRP (małżonkowie, partnerzy, znajomi).

Na zakończenie roku, kilka osób z naszej grupy golfowej zostało zaproszonych na świąteczne spotkanie sportowców z Dziekanem OIRP w Warszawie w klubie na Pl. Konstytucji. Pan Dziekan wręczył puchary i dyplomy dla sportowców z OIRP, w tym puchary za klasyfikację generalną Ligi Golfa w 2014 r. Zwycięzcą sezonu został Piotr Polz. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Żebrowska, a na trzecim Dominik Krawczyk. Po rozdaniu pucharów i dyplomów był czas na rozmowy towarzyskie przy kawie i świątecznych słodyczach.

Wreszcie pięcioro z nas zostało zaproszonych na Galę Golfa w Hotelu Holiday Inn w Józefowie w dniu 19.12.2014 r., zorganizowaną dla członków Golf Park Józefów, której gościem honorowym był Marek Michałowski, Prezes Polskiego Związku Golfa. Przy tej okazji Piotr Polz przedstawił zebranym dotychczasowe działania i plan golfowy grupy golfowej OIRP w 2015 r.

I tak, w sezonie 2015 na uczestników Ligi Golfa OIRP w Warszawie czeka wiele ciekawych wydarzeń, a zainteresowane golfem osoby będą mogły dołączyć do grona uprawiających ten sport radców prawnych. W przedstawionym do akceptacji Komisji Integracji Środowiskowej OIRP w Warszawie programie wydarzeń na rok 2015, znalazły się także propozycje umożliwiające nowo pozyskanym adeptom tej pięknej gry dalszy rozwój umiejętności golfowych. Powinien on skutecznie przyciągnąć także tych radców prawnych, którzy swoją przygodę z golfem rozpoczęli wcześniej i dotychczasowy profil działalności sekcji nie zawierał imprez odpowiadających ich stopniowi zaawansowania. Przewidujemy m.in. dwa pełnowymiarowe, 18-dołkowe turnieje na polu Lisia Polana z nagrodami w trzech kategoriach handicapowych oraz nasz udział w Spartakiadzie Sportu Prawników. Ponadto 2-3 turnieje w Golf Park Józefów oraz kursy na zielona kartę. Oczywiście sezon zakończymy Galą Finałową wraz z rozdaniem nagród za klasyfikację generalną 2015 r.

W trakcie sezonu będziemy z wyprzedzeniem szczegółowo informować w ekstranecie i w miarę możliwości na łamach „Temidium” o kolejnych wydarzeniach z naszego kalendarza golfowego. Chętni do udziału w turniejach i kursach na zielona kartę proszeni są o kontakt na adres mailowy ppolz@polzlaw.pl.
Nasze motto golfowe na ten rok to:
„Im więcej trenujesz tym więcej masz szczęścia”

Z pozdrowieniami,
Piotr Misiewicz Menedżer Golf Park Józefów
r.pr. Piotr Polz
r.pr. Radosław Radowski

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy