17.01.2022

MG: do 15 kwietnia uwagi do projektu ws. kredytu na innowacje technologiczne

opublikowano: 2015-04-01 przez: Mika Ewelina

Do 15 kwietnia br. można zgłaszać uwagi do projektu nowelizacji ustawy o niektórych formach działalności innowacyjnej w ramach konsultacji społecznych - podał w środę resort gospodarki, autor projektu. Projekt określa zasady udzielania kredytu technologicznego.

Jak wyjaśnia resort chodzi zwłaszcza o udzielanie kredytu technologicznego małym i średnim przedsiębiorstwom inwestującym w innowacje w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Dokument we wtorek 2015 r. trafił do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Jak poinformowało MG w komunikacie, zgodnie z ustawą z 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, w latach 2007-2013 mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogły ubiegać się o kredyt technologiczny, udzielany przez banki komercyjne. W latach 2014-2020 instrument ten będzie kontynuowany przez Ministerstwo Gospodarki, pod nazwą Kredyt na innowacje technologiczne - w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR).

"Projekt nowelizacji określa zasady udzielenia kredytu na realizację inwestycji technologicznej, której przedmiotem jest wdrożenie nowej technologii w postaci prawa własności przemysłowej, wyników prac rozwojowych lub niepatentowanej wiedzy technicznej. Ponadto proces wdrożenia nowej technologii ma prowadzić do wytworzenia nowych lub znaczących ulepszonych procesów, towarów lub usług. Spłata części kapitału kredytu technologicznego będzie następowała ze środków PO IR" - czytamy w komuniakcie

Resort podkreślił, że nowelizowana ustawa dostosowuje jej przepisy do zasad udzielania pomocy publicznej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Instytucją Wdrażającą organizującą konkurs w poddziałaniu Kredyt na innowacje technologiczne PO IR będzie Bank Gospodarstwa Krajowego

Link do dokumentu na stronach BIP MG: http://bip.mg.gov.pl/node/23417 .
(PAP)

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy