30.05.2024

Konferencja prasowa Dziekana Rady OIRP w Warszawie i prezydenta m.st. Warszawy

opublikowano: 2015-10-01 przez:

Tematem wspólnej konferencji prasowej Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy i Włodzimierza Chróścika, Dziekana Rady OIRP w Warszawie było podsumowanie współpracy w zakresie pomocy prawnej pro bono dla osób ubogich.

Podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz i Włodzimierz Chróścik omówili współpracę m.st. Warszawy i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie w zakresie porad prawnych udzielanych osobom najuboższym w ramach Centrum Pomocy Prawnej Pro Bono. Uczestnicy podsumowali działalność Centrum od 2012 do 2015 roku. Na spotkaniu obecni byli także Ireneusz Dobrowolski, Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie oraz Violetta Micorek, laureatka ubiegłorocznego wyróżnienia „Kryształowe serce radcy prawnego” nadawanego radcom prawnym i aplikantom radcowskim, którzy wyróżniają się bezinteresowną pomocą prawną.
Pomoc prawna udzielana jest osobom, które nie mogą pokryć kosztów odpłatnej porady prawnej, w szczególności: osobom bezdomnym, osobom całkowicie niezdolnym do pracy, osobom posiadającym orzeczenie o znacznym albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Od 2012 roku do września br. udzielono ponad 4432 porad prawnych, a rekordowym miesiącem był październik 2013 roku, gdy udzielono ich 235.


Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy