21.04.2024

Kobieca twarz rugby w Lex Gallery

opublikowano: 2014-10-27 przez: Mika Ewelina

Ponad 130 osób (tego jeszcze nie było!), w tym wielu znakomitych fotografików oraz gości przybyło do Lex Gallery, gdzie  odbył się wernisaż fotograficzny radcy prawnego Jakuba Sagana pt. „Rugby kobieca twarz”.

Wernisaż otworzył Tomasz Nawrot, Przewodniczący ds. Komisji Integracji i Pomocy Koleżeńskiej przy OIRP. Artysta, radca prawny Jakub Sagan to wielki pasjonat fotografii klasycznej. Obecnie tworzy głównie prace czarno-białe o szeroko pojętej tematyce humanistycznej, a także fotografie krajobrazowe.

W naszej galerii przez najbliższych sześć tygodni będziecie Państwo mogli podziwiać  ponad dwadzieścia zdjęć pań, które każdego dnia udowadniają, że rugby nie jest dyscypliną sportową zarezerwowaną wyłącznie dla mężczyzn. Niespodzianką wernisażu były obecne na nim  zawodniczki uwiecznione na tych niezwykłych, pełnych emocji fotografiach. Wszystkie fotografie utrzymane są w konwencji czarno-białej.

Piękna pasja, która ma swój początek  jeszcze w szkole podstawowej trwa. 

Jak pisze artysta na swojej stronie internetowej  „Pasja fotografii odezwała się do mnie dość nieśmiało bardzo, bardzo dawno temu w chwili otrzymania radzieckiego aparatu "Smiena 8M", którego zapach wciąż pamiętam, gdzieś pomiędzy odrabianiem lekcji a grą w tenisa na asfalcie przez prowizorycznie ustawione ławki”.

A motto które  Mu przyświeca to „Czy jest coś smutniejszego niż życie bez pasji ?”.

Zapraszamy do Lex Gallery od poniedziałku do piatku w godzinach 9.00–17.00 oraz na stronę www.mojafotosfera.art.pl, gdzie Jakub Sagan prowadzi galerię swoich zadziwiających prac.  Zobaczycie tam Państwo niezwykłą różnorodność zainteresowań artysty.
 

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy