27.05.2024

Izba warszawska na targach rolniczych w Siedlcach

opublikowano: 2016-09-05 przez:

XXIII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, pod patronatem ministra rolnictwa oraz honorowym patronatem prezydenta miasta Siedlce i Starostwa Powiatowego w Siedlcach, odbywające się raz do roku stanowią bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w naszym regionie.

Tegoroczne targi, które odbyły się w dniach 3–4 września 2016 r., zgromadziły wystawców reprezentujących ponad 400 firm krajowych i zagranicznych związanych z produkcją rolną, ekologią oraz zdrową żywnością. Oprócz wystawców oferujących produkty związane z rolnictwem oraz usługi zdrowotne i profesjonalne doradztwo branżowe obecne były też agencje rządowe wraz z samorządem lokalnym, instytucje naukowe oraz kulturalne. Nie mogło zabraknąć również samorządu radców prawnych. Z uwagi na to, że region siedlecki obfituje w tereny typowo rolnicze, dynamiczne zmiany zachodzące w rolnictwie powodują, że popyt na usługi prawne stale wzrasta oraz odgrywa coraz ważniejszą rolę w tym sektorze gospodarki.
Goście odwiedzający nasze stanowisko pytali o profil działalności radców prawnych, a wiele osób nie wiedziało także o możliwości skorzystania z pomocy prawnej w sprawach karnych. Pytano też o ofertę usługową w tym prawo europejskie, lokalizacje naszych kancelarii radcowskich na terenie regionu oraz punkty nieodpłatnej pomocy prawnej obsługiwane przez członków naszego samorządu. Wiele osób zainteresowała możliwość pomocy prawnej dla branży rolniczej, w tym możliwość korzystania z pomocy jeszcze zanim sprawa trafi do sądu. Sektor rolny to także problemy związane z upadłością oraz prawem bankowym, o czym mogliśmy się przekonać w rozmowie z gośćmi naszego stanowiska.
Dla odwiedzających przygotowaliśmy informacje na temat profilu naszej działalności oraz gadżety.

100_6755

 

100_6780100_6793

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy