17.06.2024

II turniej cyklu Ligi Golfa OIRP w Warszawie

opublikowano: 2015-06-23 przez:

W niedzielę, 21 czerwca, przy pięknej i słonecznej pogodzie, odbył się drugi turniej cyklu Ligi Golfa Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Na turnieju dopisała frekwencja. Udział w nim wzięło szesnastu członków naszego samorządu, a drugie tyle – w zajęciach akademii golfa. Piknikową atmosferę wzmocnił Bank BPH S.A., partner strategiczny Ligi Golfa OIRP w Warszawie, który zapewnił m.in. baristę, serwującego wszystkim różne rodzaje wyśmienitej kawy dla bliskich i przyjaciół obserwujących pochłoniętych współzawodnictwem graczy.

Zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze, ale nie zabrakło też emocji czysto sportowych. Grający na prawach gościa, 12-letni syn r.pr. Radosława Radowskiego – Jakub, na trudnym dołku nr 5 popisał się idealnym uderzeniem z 45 m nad wodą, po którym piłka wpadła prosto do dołka. Hole-in-one! To pierwsze takie wydarzenie w historii naszej Ligi Golfa. Warto podkreślić, że Jakub zrobił zieloną kartę na początku maja br. (korzystając ze specjalnej oferty przygotowanej przez gospodarzy pola w Józefowie dla członków OIRP w Warszawie i ich bliskich). Takie sytuacje pokazują, że golf nie jest tak trudnym sportem, a trenerzy klubu Golf Park Józefów potrafią być skutecznymi nauczycielami.

Walka o zwycięstwo w turnieju toczyła się na bardzo wysokim poziomie: r.pr. Krzysztof Korzeniewski i r.pr. Radosław Radowski zakończyli zawody identycznym wynikiem – 53 uderzeń, czyli jeden poniżej par pola w Józefowie. Ostatecznie, dzięki birdie na ostatnim dołku, zgodnie z regułą tzw. countbacku, pierwsze miejsce przypadło r.pr. Krzysztofowi Korzeniewskiemu. Trzecie miejsce, wynikiem 64 uderzeń, wywalczył r.pr. Piotr Polz. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła r.pr. Katarzyna Jendrzejczak – 87 uderzeń. Zwycięzcy odebrali piękne pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody w postaci vouchera do restauracji Papaya w Warszawie oraz różnego rodzaju akcesoria golfowe.

Na dwóch dołkach rozegrano także konkursy nearest to the pin. Weekendowy pobyt w Hotelu Holiday Inn w Józefowie wygrał r.pr. Radosław Bednarski, umieszczając piłkę 162 cm od dołka nr 6, natomiast koszula marki Vistula Made to Measure szyta na miarę przypadła r.pr. Bartłomiejowi Bieleninnikowi, po którego uderzeniu na dołku nr 2, piłka zatrzymała się zaledwie 24 cm od celu.

W klasyfikacji generalnej Ligi po drugim turnieju prowadzi r.pr. Radosław Radowski, ale formuła naszego cyklu zapewni, że z pewnością losy zwycięstwa będą ważyć się do października, kiedy odbędą się ostatnie zawody cyklu, czyli golfowe Mistrzostwa OIRP w Warszawie. Przy okazji przypominamy, że na uroczystą galę podsumowującą tegoroczne rozgrywki, która odbędzie się w Hotelu Holiday Inn w Józefowie, zostaną zaproszeni wszyscy członkowie naszego samorządu (wraz z osobami towarzyszącymi oczywiście), którzy wezmą udział w przynajmniej jednym turnieju cyklu.

Najbliższy turniej, o Puchar Dziekana naszej Izby, odbędzie się już 11 lipca na pełnowymiarowym polu golfowym Lisia Polana w okolicach Modlina i zostanie rozegrany w dwóch grupach handicapowych: 0–36 i 36,1–54. Dzięki formule stableford netto, będzie to okazja do zdobycia większej ilości punktów przez graczy początkujących i średniozaawansowanych. Osoby z grupy 36,1–54 (w tym zielona karta), które nie będą jeszcze czuły się na siłach zmierzyć z pełną „osiemnastką”, będą mogły zagrać na dziewięciu dołkach, a ich wynik zostanie pomnożony przez dwa i będzie uwzględniony w klasyfikacji turnieju.

Co ważne, dzięki wsparciu finansowemu władz naszego samorządu oraz sponsora strategicznego Ligi – Banku BPH S.A., udział w zawodach radców prawnych i aplikantów radcowskich izby warszawskiej, będzie kosztował zaledwie 70 zł od osoby (50 zł w przypadku gry na dziewięciu dołkach), wliczając żeton na driving range, tzw. suchy prowiant i obiad po turnieju serwowany przez mistrza kuchni restauracji Hotelu Lisia Polana.

Zgłoszenia na turniej o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie na Lisiej Polanie można przesyłać na adres mailowy ppolz@polzlaw.pl lub piotr.misiewicz@holiday.aquila.pl, ewentualnie, w tygodniu poprzedzającym zawody, bezpośrednio do recepcji pola golfowego podając hasło „radca prawny” (kontakt na stronie www.lisiapolana.pl).

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej prezentujemy wyniki oraz klasyfikację generalną Ligi Golfa OIRP w Warszawie, a także regulamin:

 

IMG_6204_1 IMG_6213_1

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy