20.04.2024

I Turniej Koszykówki Prawników o Puchar Dziekana OIRP w Warszawie – RELACJA

opublikowano: 2022-07-18 przez: Więckowska Milena

7 maja 2022 r. odbył się I Turniej Koszykówki Prawników o Puchar Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Zawody miały miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji dzielnicy Śródmieście przy ul. Polnej 7a w Warszawie.

Choć wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, po zaciętej i wyrównanej walce w końcu udało się wyłonić najlepszy zespół – drużynę OIRP we Wrocławiu. Warszawskie Orły Temidy również nie zawiodły – koszykarzom z OIRP w Warszawie udało się wywalczyć srebro.

W turnieju wzięły udział drużyny OIRP we Wrocławiu, OIRP w Gdańsku, warszawskiej Izby adwokackiej, Izby Komorniczej w Warszawie oraz drużyna gospodarzy wydarzenia, czyli „Orły Temidy” OIRP w Warszawie.

W trakcie turnieju odbył się również konkursów rzutów za 3 punkty im. mec. Jarosława Kamińskiego. Zwycięzcą konkursu został zawodnik drużyny OIRP Wrocław Paweł Pulka. W decydującym meczu drużyna OIRP Wrocław pokonała „Orły Temidy” 29:24. Warto dodać, że jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania był remis.

Zwycięzcami turnieju o puchar Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie zostali reprezentanci Wrocławia, wicemistrzostwo zdobyła drużyna gospodarzy „Orły Temidy”, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy Izby Adwokackiej z Warszawy. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Bartosz Kośmieja.

Udział w turnieju, poza rywalizacją sportową, był doskonałą okazją do bliższego poznania i nawiązania kontaktów między środowiskami prawniczymi z naszego kraju. Pierwsze komentarze i wrażenia po turnieju w Warszawie  pozwalają mieć nadzieję, że podjęta inicjatywa zawodów koszykarskich stanie się imprezą cykliczną, co pozwoli również naszej reprezentacji OIRP w Warszawie do poprawienia wyniku osiągniętego w tym roku.