25.04.2024

I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej

opublikowano: 2016-04-29 przez: Mika Ewelina

W dniach 13–14 maja br. odbędzie się wielkie spotkanie przedsiębiorców rodzinnych z Polski i świata pt. „Biznes rodzinny skarbem narodu”. Wydarzenie odbędzie się w ramach I Międzynarodowego Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej. 

Przed polskim biznesem rodzinnym stoją bardzo ważne wyzwania. To od dynamiki ich rozwoju będzie w dużym stopniu zależeć dalszy wzrost PKB. Rodzinna przedsiębiorczość ma też do spełnienia epokowe zadanie pobudzania i tworzenia kapitału społecznego w gospodarce polskiej. Działalność biznesu rodzinnego jest bowiem oparta na właścicielach firm, którzy budują nowy wizerunek biznesmena i przedsiębiorcy.
Oprócz celów doraźnych o charakterze naukowym, ekonomicznym, informacyjno-dialogicznym, chodzi przede wszystkim o promocję biznesu rodzinnego, przygotowanie nowych rozwiązań prawnych wspierających przedsiębiorczość rodzinną, a także wspieranie wszelkich inicjatyw umożliwiających współpracę różnych form rodzinnych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Oprócz wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu firmą, coraz większą rolę w społecznej opinii odgrywają pozytywne cechy osobowe, kultura osobista i postawa etyczna. Te cechy w połączeniu z pomysłowością, kreatywnością, solidnością i uczciwością budują zaufanie społeczne do biznesu rodzinnego i stają się nowym, obowiązującym wzorcem prowadzenia działalności gospodarczej. Takie cele stawia przed sobą I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej.

Cele szczegółowe:
  • zainicjowanie prac nad portalem internetowym dla przedsiębiorców rodzinnych;
  • stworzenie propozycji rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie biznesu rodzinnego;
  • tworzenie modeli teoretycznych i praktycznych rodzinnej działalności biznesowej;
  • nawiązanie współpracy z zagranicznymi przedstawicielami sektorów biznesu rodzinnego;
 Rejestrować można się za pomocą strony internetowej: forumbiznesowe.uksw.edu.pl.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy