20.04.2024

Europejski Dzień Prawnika w szkołach – zgłoszenia

opublikowano: 2016-11-09 przez:

Jak co roku 10 grudnia 2016 r. w każdym kraju będącym członkiem Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) świętowany jest Europejski Dzień Prawnika. Z uwagi na to, że w tym roku 10 grudnia przypada w sobotę, całość obchodów organizowana będzie w piątek, 9 grudnia 2016 r. Obchody poświęcone będą tematyce dostępu do wymiaru sprawiedliwości.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, zawsze otwarta na wszelkie inicjatywy promujące nie tylko nasz zawód, ale również znajomość prawa, rokrocznie bierze aktywny udział w obchodach Europejskiego Dnia Prawnika. Decyzją Komisji Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, organizowana będzie w postaci jednodniowego projektu edukacyjnego w formie lekcji realizowanych pro bono przez radców prawnych i aplikantów radcowskich w wytypowanych szkołach ponadpodstawowych.
Zachęcamy zatem radców prawnych i aplikantów radcowskich do czynnego uczestnictwa w tej wartościowej inicjatywie i zgłaszanie się do przeprowadzania zajęć z młodymi ludźmi, które będą odbywać się w szkołach w Warszawie i okolicach. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie udostępni zainteresowanym osobom materiały niezbędne do przeprowadzania takich lekcji.
Osoby chętne do udziału w inicjatywie prosimy o zgłaszanie się na adres: magdalena.bartosiewicz@oirpwarszawa.pl najpóźniej do 30 listopada 2016 r. Udział radców prawnych i aplikantów radcowskich odbywa się na zasadzie pro publico bono.

Prawo i praktyka

Przygody Radcy Antoniego

Odwiedź także

Nasze inicjatywy